Do Heroes of the Storm míří Varian Wrynn, Ragnaros a první asymetrická mapa

Blizzcon 2016

Společně se štědrým giveawayem.

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm FOTO: Blizzard Entertainment

Heroes of the Storm možná oproti konkurenci solidně vyhořelo, ale Blizzard na svou MOBA hru – pardon, hero brawler – nezanevřel. Teprve před dvěma týdny vyšel nových herní mód, Heroes Brawl a před chvílí byli na Blizzconu oznámeni dva noví hrdinové a netradiční mapa.

Nejdřív „pískoviště“ samotné. Na té se znovu objeví duch-pirát Blackheart, který dal k dispozici jméno a dělové koule jedné z původních map, Blackheart’s Bay. Příhodně pojmenovaná Blackheart’s Revenge se od stávajících map liší jedním zásadním detailem – je asymetrická. A to na takovou úroveň, že každý tým bude mít vlastní cíl a způsob, jak vyhrát.

Jde vlastně o attack/defense mapu po vzoru multiplayerových stříleček. Jedna strana bude muset bránit loď hrdinného piráta a zároveň ji zásobovat dělovými koulemi, ta druhá jim v tom musí pochopitelně zabránit a udržet v celku jejich ostřelovaný core.

img-responsive

Heroes of the Storm | foto: Blizzard Entertainment

A teď už k hrdinům. Prvním z nich bude Varian Wrynn, jehož nedávná smrt ve World of Warcraft: Legion konečně umlčela hlasy naříkající, jak je to špatná postava (a nahradila je hlasy naříkající nad jeho rozložením). Varian byl měl být prvním hrdinou spadajícím mezi multi-classy. Zní to přehnaně, protože drtivá většina hrdinů se dá hrát aspoň dvěma způsoby, a vesměs i je, i když Varian by měl údajně umožnovat až 6 stylů.

img-responsive

Heroes of the Storm | foto: Blizzard Entertainment

Se štítem je to tank, se dvěma meči zase assassin. Ale točit se ale budou jen heroické schopnosti/ultimátky, takže žádný extrém to zase není. Otázkou navíc zůstává, jestli bude možné „stance“ měnit i v průběhu hry a pokud ano, jak často. Na poměry Heroes of the Storm může jít o originálního hrdinu, ale třeba Jahr’akal/Troll Warlord tu byl ještě v době, kdy Varian ani neexistoval

Druhý hrdina vám bude určitě také znám. Už po několikáté si pozornost vynutil původní final boss World of Warcraft, Ragnaros. Ale tentokrát míří za hranice hry, která mu dala život. Do Heroes of the Storm si s sebou přinese mocné AoE schopnosti a také jednu specialitu. Sám pán ohně může v průběhu hry přezvat roli jedné z pevností, zakořenit a stát se v zásadě tím, čím byl původně – raid bossem.

img-responsive

Heroes of the Storm | foto: Blizzard Entertainment

Pokud – stejně jako já – potřebujete pořádný důvod, se k Heroes of the Storm vrátit, Blizzard nás má – do určité míry – pokryté. Od 15. listopadu do 4. ledna proběhne poměrně velký giveaway, tzv. Nexus Challenge. Pokud během této doby odehrajete alespoň 15 zápasů v partě s aspoň jedním kamarádem, dostanete Oni Genji skin, ikonu a sprej do Overwatche, portrét do Heroes of the Storm a Zaryu zdarma. Když stihnete 30 zápasů, navíc obdržíte mounta, 30denní stimpack a čtveřici dalších hrdinů, kteří překvapivě nejsou to nejlevnější, co ve hře najdete (Auriel, Greymane, Kerrigan a Li-Ming). A když zavoláte do 15 minut…

Možná jsem jenom pesimista, ale tahle akce mi trochu závání tím, že Heroes of the Storm se nedaří úplně nejlépe. Už jen to, že Blizzard rozdává hrdiny zdarma je podezřelé, vždyť na jejich předraženosti si tak zakládá. Ve výsledku na tom moc nesejde, pokud balancujete na hraně mezi hrát a nehrát, Nexus Challenge pro vás může být slušný bonus. A hře určitě zajistí aspoň dočasný nárůst hráčů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Do Heroes of the Storm míří Varian Wrynn, Ragnaros a první asymetrická mapa

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.