Darkest Dungeon slaví milion prodaných kusů, chystá se podpora pro módy

Oblíbený "simulátor" mizérie se do důchodu nechystá.

Darkest Dungeon

Darkest Dungeon FOTO: Red Hook

Je někdo, koho opravdu nemůžete vystát? Začněte hrát Darkest Dungeon (nebo Xcom, Xenonauts…) pojmenujte po něm postavu a s úsměvem sledujte, jak chytne vzteklinu, zešílí a nakonec se stane potravou pro děsivé stvůry v útrobách nějaké temné jeskyně. Ale nakonec vám to nedá a zkusíte nakonec hru znova, tentokrát seriózně. A jen budete sledovat, jak postavy pojmenované po lidech, které máte rádi, potkává ještě horší osud.

img-responsive

Darkest Dungeon | foto: Red Hook

Ale světe div se, na Zemi existuje tolik podivných stvoření, že Darkest Dungeon tenhle cyklus nad míru prospívá. Včera vývojářské studio Red Hook oznámilo překonání hranice jednoho milionu prodaných kopií. Dopomohlo k tomu nedávné vydání na PS4 a PS4 Vita (ano, ta věc stále existuje). To sice zajistilo jen zlomek celkového počtu, přibližně 50 tisíc kopií, ale to stačilo, aby se hra přehoupla přes laťku.

Na PC Darkest Dungeon frčí mnohem víc, především díky Steamu. Ten se postaral o celých 94 % prodejů a to si hru můžete pořídit i z řady jiných obchodů (GOG, Humble Store, pochopitelně PSN). Může za to do velké míry early access. Jen v prvních 24 hodinách si hru pořídilo přes 50 tisíc hráčů, což je na indie hru velice slušné číslo. A bylo to více než zasloužené, Darkest Dungeon jako jedna z mála her nebrala early access jako snadný způsob, jak přijít k penězům.

img-responsive

Statistiky ze Steamu. Early access hra opustila 19. ledna. | foto: Red Hook

Nejvíce prodejů podle očekávání zařídily Spojené státy, ale decentně přispěly i jiné země, především Německo, Kanada a překvapivě i Rusko. Člověk by řekl, že v zemi, kde tak frčí pirátství, hra s verzí bez DRM (GOG) nemá šanci uspět. Možná vážně stačí udělat dobrou hru.

Red Hook přihodili i zajímavou informaci z údajů Steam Spy. Hráči Darkest Dungeon mají nahráno v průměru 26 hodin.

Kromě extenzivního poděkování, především backerům na Kickstarteru a Humble Widget, bez kterých by hra nevznikla, prozradili Red Hook i něco o tom, kam Darkest Dungeon momentálně směřuje. Už dříve bylo oznámeno první DLC, The Crimson Court. To dorazí někdy na začátku příštího roku.

Další je na řadě podpora pro módy a Steam Workshop. Na seznamu Red Hook je už dlouho, ale vývojáři to vysvětlují tím, že v první řadě chtěli dokončit základní hru a až potom zaměřovat svou pozornost jinam. Rovněž chtějí přivést hru i na další platformy, především na tablety. S tím nemůžu než souhlasit, na ty se hra hodí náramně.

Je skvělé číst, jak byli vývojáři takové skvělé hry za svou tvrdou práci patřičně odměněni. Snad nadšení jak jim, tak hráčům vydrží.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Darkest Dungeon slaví milion prodaných kusů, chystá se podpora pro módy

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.