Oznámeno D&D RPG Sword Coast Legends

Nová hra založená na pravidlech Dungeons & Dragons? Určitě je rok 2015? Na společný projekt dvou studií, který vede game director Dragon Age: Origins, se můžeme těšit ještě letos.

Sword Coast Legends

Sword Coast Legends FOTO: Wizards of the Coast

Ačkoliv Shadowrun, Wasteland 2 a Divinity: Original Sin v uplynulých dvou letech docela úspěšně resuscitovali umírající žánr taktických RPG, každé nové oznámení takové hry působí jako blesk z čistého nebe. Sword Coast Legends není výjimkou. Ale na rozdíl od podobných her Sword Coast Legends sází na „staromódní“ odhalení hry, jenž už je v pokročilé fázi vývoje a nesnaží se prozatím jen vytáhnout z hráčů peníze na Kickstarteru.

Na vývoji se společně podílí studia n-Space, specialisté na DS a 3DS, a Digital Extremes, tvůrci onlinovky Warframe. Celý projekt pak vede Dan Tudge, game director Dragon Age: Origins, jehož odchod z BioWare se na dalších dílech z Dragon Age série citelně podepsal.

Sword Coast Legends je zasazené do světa Forgotten Realms a bude se řídit 5. edicí Dungeons & Dragons. Můžeme očekávat taktický, a doufejme i komplexní, party-based soubojový systém a kampaň pro 1-4 hráče. Třešničkou na dortu pak bude možnost vyzkoušet si roli Dungeon Mastera. Asymetrický multiplayer je v poslední době čím dál tím populárnější a Sword Coast Legends nehodlá být pozadu. Vrhat na kamarády záplavy monster a lákat je do smrtelně nebezpečných pastí má prostě svoje kouzlo.

Sword Coast Legends lze už nyní předobjednat na oficiálních stránkách hry. Nejnižší cena je momentálně nastavena na 35 dolarů, pokud ale toužíte po sběratelské edici, budete muset obětovat dokonce 240 dolarů. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Oznámeno D&D RPG Sword Coast Legends

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.