Hackeři získali z českého obchodu přes 100 tisíc hesel a emailových adres

Přestože k celému incidentu došlo v loňském roce, skutečný dopad se projevil až nyní.

Hackeři ukradli emailové adresy i hesla

Hackeři ukradli emailové adresy i hesla FOTO: Pixabay

V polovině tohoto pracovního týdne přišla zákazníkům obchodu Xzone do emailu dosti neříjemná zpráva: před více než rokem zaznamenali hackerský útok na své stránky. Původně vedení myslelo, že se jednalo o poměrně neškodný útok, po roce ale objevilo opravdový rozsah škod.

Původně měli hackeři ukrást jen zhruba 30 kódů do her. To by nebyl ve výsledku zase až takový problém. Zneužili chybu v době, kdy obchod začínal s novou službou. Poté, co se jim to povedlo, byla chyba odstraněna a byla zvýšena bezpečnost serverů. To všechno proto, aby k podobnému útoku již nikdy nedošlo. Jenže v tu dobu se ještě nevědělo, že hackeři neútočili kvůli kódům do her, ale šli po úplně něčem jiném.

V polovině tohoto týdne se ukázalo, že spolu s klíči, získali hackeři zhruba 108 tisíc emailů zákazníků, a co hůř, hackerům se podle všeho podařilo v databázi prolomit šifrování a získali tak i hesla. Obchod vše prošetřuje a podniká kroky k zásadním opatřením proto, aby se situace v budoucnu už neopakovala.

Všem zákazníkům byla samozřejmě ihned resetována jejich hesla. Upozornění týkající se tohoto preventivního kroku by se mělo objevit v jejich emailových schránkách. Změna hesla se dá provést přímo na hlavní stránce Xzone obchodu ZDE. Doporučuje se také změna hesla všude, kde jste měli stejné heslo jako právě v tomto zmiňovaném obchodu.

Témata: Hacker
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hackeři získali z českého obchodu přes 100 tisíc hesel a emailových adres

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

19.01.2019 14:44 Spekulace kolem nové generace konzolí nabírají na obrátkách.

HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

17.01.2019 20:17 Bude tato "variace na Fallout" úspěšnější než loňský pokus od Bethesdy?

Související:

Nejčtenější články

  1. Hordy nemrtvých na obzoru: Days Gone představuje sběratelskou a speciální edici

  2. EA zrušilo rozsáhlou Star Wars hru s otevřeným světem

  3. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.