Tvůrci STALKERa pracují na nové hře a hodlají bránit svá práva na značku

Nenadálý konec studia GSC Game World před 4 lety vypadal jako konec všech nadějí na návrat do Zóny. V prosinci se studio ale znovu probralo k životu a pracuje na novém projektu.

STALKER

STALKER FOTO: GSC Game World

O směřování obnoveného GSC se s Polygonem podělil bývalý vývojář a současný PR ředitel studia, Valentine Yeltyshev. Tým ale není stejný jako ten, který pracoval na původních hrách, velká část vývojářů po uzavření studia a zrušení vývoje STALKERa 2 v únoru 2011 založila Vostok Games, kde teď pracují na onlinovce Survarium.

Zrušení projektu samozřejmě znamenalo, že nástupce kultovní série je v nedohlednu. Survarium by mělo být jedním z nich a na Kickstarteru se nedávno objevil další, STALKER Apocalypse od West Games. Po pár dnech byl ale jejich Kickstarter zrušen a projekt se přesunul na podobnou stránku pod názvem Wfunder.  Z 600 tisíc dolarů se West Games zatím podařilo vybrat pouhých 16 tisíc, ale na Wfunderu oproti Kickstarteru autoři projektu peníze dostanou, ať už projekt uspěje, nebo ne.

Vypadá to, že Apocalypse leží GSC v žaludku. „Před rokem 2011 jsme začali s vývojem hry, která by běžela ve Flashi a dala se hrát v prohlížeči,“ řekl Yeltyshev, „izometrický, open-world STALKER. A to byli ti chlapi (West Games). Když jsme si uvědomili, že ten projekt nebude tak dobrý, jak bychom chtěli, zrušili jsme ho.“

Podle Yeltysheva jsou West Games jen podvodníci, kteří se snaží z důvěřivých fanoušků série vytáhnout peníze. „Oni nemají ani tým, který by dokázal vytvořit hru aspoň z poloviny velkou, jako byl původní STALKER, natož pak stejně velkou.“ Zatím se prý GSC ohledně West Games nijak zvlášť neznepokojuje, ale pokud se pokusí jejich hru vydat, nebudou se ostýchat podniknout patřičné právní kroky.

O samotném projektu GSC se v současné době ví jen to, že se blíží do alpha verze a měl by být brzy oznámen.

Témata: STALKER
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tvůrci STALKERa pracují na nové hře a hodlají bránit svá práva na značku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.