Wasteland 3 nabídne vylepšené souboje a kooperativní multiplayer

InXile se znovu spolehnou na crowdfunding.

Wasteland 3

Wasteland 3 FOTO: PC Gamer

Wasteland 2, pokračování takřka prehistorického RPG z dob, kdy zkratka EA ještě nevzbuzovala v mnoha hráčích hněv a nenávist, byl jedním z projektů, který na Kickstarteru vybral až nekřesťanstké peníze (i když pořád zlomek oproti Star Citizen). Počin studia inXile sice nakonec nebyl takové terno, jak nám Brian Fargo sliboval, ale společně s Divinity: Original Sin, Shadowrunem a Pillars of Eternity pomohl oživit léta mrtvý žánr cRPG.

Včera inXile prostřednictvím řady webů, mj. PC Gameru, oznámili, že už připravují pokračování. A to stále ještě čekáme na pokračování legendárního Planescape: Torment a The Bard's Tale 4, které se kuchtí ve stejné kuchyni. Trojka slibuje překopaný akční systém, vozidla nebo vlastní upgradovatelnou základnu a bude zasazena do „drsného prostřední zmrzlého Colorada“.

Naše postava bude jediným přeživším z jednotky Rangerů vyslané na průzkum chladné pustiny, a pokud máte aspoň trochu smyslu pro humor, rovněž ji uděláte nejlepším opravářem toasterů v širokém okolí. Zpustošené Colorado by mělo skrývat mnohá tajemství a ztracené technologie, ale jejich odhalování nám už tradičně neusnadní všemožné skupiny více či méně šílených banditů. Situaci bude ještě navíc komplikovat fakt, že na severu o nějakých Rangerech nikdo ani neslyšel.

img-responsive

Wasteland 3 | foto: PC Gamer

Velkou novinkou by měla být přítomnost kooperativního multi-playeru. Nemá smysl se tvářit, že je to nějak originální nápad, inXile pravděpodobně viděli úspěch Divinity a rozhodli se „inspirovat“. Nicméně multi-player ve třetím Wastelandu by měl být docela odlišný. Každý ze dvou hráčů bude ovládat vlastní jednotku Rangerů a bude už jenom na domluvě, jestli budete v nehostinném prostředí spolupracovat nebo se rozdělíte, abyste pokryli větší terén. Jsem zvědav, jak tohle bude nakonec fungovat, ale inXile v oznámení zděšené fanoušky a odpůrce multi-playeru ujistili, že půjde pořád primárně o single-playerovou hru.

Zafinancování projektu by měla opět obstarat crowdfundingová kampaň. Ta bude spuštěna 5. října, tentokrát však místo Kickstarteru na platformě Fig. A částka? Wasteland 3 si řekne „pouze“ o 2,75 miliónu dolarů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Wasteland 3 nabídne vylepšené souboje a kooperativní multiplayer

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Víkend plný her zdarma! Jak získat LEGO The Hobbit či DayZ?

13.12.2018 21:38 Vánoce se blíží! A my hráči z toho budeme jenom těžit.

Steam ztrácí půdu pod nohama. Nevyjde na něm další slibný titul

13.12.2018 21:06 Populární adaptace filmu o zombie apokalypse z roku 2013 nevyjde na Steam.

Související:

Nejčtenější články

  1. Steam ztrácí půdu pod nohama. Nevyjde na něm další slibný titul

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.