Wasteland 3 nabídne vylepšené souboje a kooperativní multiplayer

InXile se znovu spolehnou na crowdfunding.

Wasteland 3

Wasteland 3 FOTO: PC Gamer

Wasteland 2, pokračování takřka prehistorického RPG z dob, kdy zkratka EA ještě nevzbuzovala v mnoha hráčích hněv a nenávist, byl jedním z projektů, který na Kickstarteru vybral až nekřesťanstké peníze (i když pořád zlomek oproti Star Citizen). Počin studia inXile sice nakonec nebyl takové terno, jak nám Brian Fargo sliboval, ale společně s Divinity: Original Sin, Shadowrunem a Pillars of Eternity pomohl oživit léta mrtvý žánr cRPG.

Včera inXile prostřednictvím řady webů, mj. PC Gameru, oznámili, že už připravují pokračování. A to stále ještě čekáme na pokračování legendárního Planescape: Torment a The Bard's Tale 4, které se kuchtí ve stejné kuchyni. Trojka slibuje překopaný akční systém, vozidla nebo vlastní upgradovatelnou základnu a bude zasazena do „drsného prostřední zmrzlého Colorada“.

Naše postava bude jediným přeživším z jednotky Rangerů vyslané na průzkum chladné pustiny, a pokud máte aspoň trochu smyslu pro humor, rovněž ji uděláte nejlepším opravářem toasterů v širokém okolí. Zpustošené Colorado by mělo skrývat mnohá tajemství a ztracené technologie, ale jejich odhalování nám už tradičně neusnadní všemožné skupiny více či méně šílených banditů. Situaci bude ještě navíc komplikovat fakt, že na severu o nějakých Rangerech nikdo ani neslyšel.

img-responsive

Wasteland 3 | foto: PC Gamer

Velkou novinkou by měla být přítomnost kooperativního multi-playeru. Nemá smysl se tvářit, že je to nějak originální nápad, inXile pravděpodobně viděli úspěch Divinity a rozhodli se „inspirovat“. Nicméně multi-player ve třetím Wastelandu by měl být docela odlišný. Každý ze dvou hráčů bude ovládat vlastní jednotku Rangerů a bude už jenom na domluvě, jestli budete v nehostinném prostředí spolupracovat nebo se rozdělíte, abyste pokryli větší terén. Jsem zvědav, jak tohle bude nakonec fungovat, ale inXile v oznámení zděšené fanoušky a odpůrce multi-playeru ujistili, že půjde pořád primárně o single-playerovou hru.

Zafinancování projektu by měla opět obstarat crowdfundingová kampaň. Ta bude spuštěna 5. října, tentokrát však místo Kickstarteru na platformě Fig. A částka? Wasteland 3 si řekne „pouze“ o 2,75 miliónu dolarů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Wasteland 3 nabídne vylepšené souboje a kooperativní multiplayer

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.