Podle spekulací se chystá Destiny 2, tentokrát i pro PC

Možná až příliš dobře znějící informace.

Destiny

Destiny FOTO: Bungie

Ačkoli se o pokračování konzolové online střílečky Destiny zatím mluvilo spíš je jako o daleké budoucnosti, těžko najdete někoho, kdo by pochyboval o tom, že se ho jednou dočkáme. I přes počáteční problémy zaznamenala druhá nejznámější sci-fi „série“ od vývojářů z Bungie pořádný úspěch a Activision nejsou zrovna typem vydavatele, který by se zalekl ždímání jedné úspěšné značky. Potvrzení těchto předpokladů je tak skoro už jen formalitou.

Ale k jádru věci. Včera se na NeoGAFu objevil příspěvek o uživatele benny_a, podle kterého jsou práce na Destiny 2 v plném proudu, s vývojem pomáhají studia Vicarious Vision a High Moon, hra by měla mít matchmaking pro raidy a dorazit i na PC. Informace prý pocházejí od „kamaráda, který pracuje v Activision“. Z toho důvěryhodnost zrovna nestříká, že?

Nicméně potom s podobnou informací přišel i Jason Schreier, redaktor webu Kotaku, a to už si zalouží zbystření pozornosti. I Schreier prý slyšel, že Destiny 2 vyjde na PC a pracují na něm Vicarious Visions, i když vyjádřil pochybnosti o raid matchmakingu. Zároveň dodal, že podle jeho informací byl vývoj restartován, protože hra spěla k tomu, že by až příliš připomínala datadisk. Zdroj sice Schreier pochopitelně neuvedl, údajně jde ale už o něco starší informaci.

Příchod Destiny na počítače by nebyl velkým překvapením, rozhodně menším než konzolová exkluzivita prvního dílu. Poslední datadisk, Rise of Iron, už stejně zlomil hůl nad starými konzolemi a PC může jako domov stříleček nabídnout Destiny hodně potenciální hráčů. Nehledě na to, že i mnoho současných fanoušků by určitě ocenilo, kdyby nemuseli hrát hru s gamepadem v ruce.

Co se týče „rebootu“, není od věci si připomenout, že už i jednička jedním vlastně prošla. Datadisk The Taken King vyslyšel řadu přání fanoušků a „toto je překopání za účelem velkých změn“. Bungie se údajně rozhodli, že chtějí, aby „dvojka působila jako opravdové pokračování, i když by to znamenalo zanechat staré planety, charaktery a aktivity v minulosti“. To zní skoro až příliš dobře na to, aby to byla pravda, ale třeba získaný respekt k hráčům prosákl i do vyšších míst…

S vydáním Destiny 2 se zatím předběžně počítá na konec příštího roku. Tak uvidíme, kolik bude nakonec na těchto zprávách pravdy.

Témata: Destiny | Activision | Bungie
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Podle spekulací se chystá Destiny 2, tentokrát i pro PC

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.