Arábie se v šesté Civilizaci bude těšit z bonusů do náboženství a výzkumu

Někteří lidé říkají, že náboženství a věda nejdou dohromady. Saladin není jedním z nich.

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI FOTO: Firaxis

Teprve předevčírem nám Firaxis představili Sumer a dnes už odhrnují roušku tajemství nad další, nejspíše předposlední, civilizací. Tou je Arábie, jeden z národů, který je zastoupený snad ve všech dílech série. Tentokrát ji však nepovede Harun al-Rashid jako v pátém díle, ale do čela se vrací, stejně jako v případě Sumeru, vůdce ze čtyřky, kterým není nikdo jiný než proslavený Saladin.

S Arábií se vývojáři pokouší propojit dva dosti rozdílené herní prvky, náboženství a výzkum technologií. Unikátní schopnost této civilizace vám zajistí, že v každé hře dostanete šanci založit náboženství. Když se totiž do světa narodí předposlední prorok, pokud Arábie dosud nezaložila vlastní víru, ten poslední se okamžitě objeví uvnitř jejích hranic. Zatímco v pětce jste mohli od Etiopie pouze čekat, že každou hru skoční s prsty v náboženském koláči, u Arábie si už budete naprosto jistí.

Slibovaná kombinace náboženství a výzkumu se projevuje u budovách. Všechny náboženské budovy může Saladin stavět s pořádnou slevou a produkují více jak výzkumných bodů, tak i kulturních a víry. To samé platí i pro unikátní budovu Arábie, Madrassu, která nahrazuje univerzitu. A unikátní jednotkou jsou samozřejmě slavní mamlúkové. Ti sice nezapadají do výše zmíněné rovnice, ale zase se na konci každého kola léčí. V kombinaci s tím, že jako těžká kavalérie ignoruje „zone of control“ nepřátelských jednotek, půjde o velice nepříjemné nepřátele na bojišti.

Arábie vypadá na hodně zajímavý mix. Zajištěné náboženství a bonusy do výzkumy z ní udělají v mnoha hrách favority. Navíc alespoň na první pohled netrpí nechutnou nevyvážeností jako „vědecké“ civilizace v pátém díle, Korea a Babylon. Uvidíme, jestli do této jámy nespadne nejspíše poslední neoznámený národ, Rusové pod vedení Petra Velikého, kterého prozradil „malý“ přehmat na nedávnem vývojářském streamu.

Civilization VI vychází 21. října na PC.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Arábie se v šesté Civilizaci bude těšit z bonusů do náboženství a výzkumu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Odhalení nového Xboxu se blíží. Dočkáme se už na letošní E3

23.02.2019 17:22 Podle posledních informací se odhalení nejnovějšího Xboxu dočkáme už na letošní E3.

Seznam exkluzivit na Epic Games Store bobtná. Nově přibude i hororová…

23.02.2019 16:44 Epic Games Store rozšiřuje svůj seznam exkluzivit.

Související:

Nejčtenější články

  1. Fallout 76 zdarma ke kloboučkům k PS4 dualshocku? V Polsku žádný problém

  2. VR hra díky Apex Legends zaznamenala raketový nárůst zájmu

  3. Anthem v předběžném přístupu s sebou přináší problémy s připojením

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.