Sumerové pod vedením Gilgameše budou v Civilization VI ideálním spojencem do války

Pokud nezaspí začátek hry.

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI FOTO: Firaxis

Šestá Civilizace se pomalu blíží ke svému datu vydání a společně s tím se odhalují i další hratelné národy. Nejnovějším oficiálně potvrzeným přírůstkem na soupisku budou Sumerové, kteří se společně se svým králem Gilgamešem vrací po krátké odmlce způsobené pátou Civkou. V té dostaly přednost jiné mezopotámské civilizace, Babylon a Asýrie.

Výhody Sumerů oproti ostatním národům jsou situované hlavně do brzké fáze hry. Jejich unikátní jednotka, válečný vůz, je přístupná už od začátku hry a na rozdíl od běžné kavalerie netrpí postihy při boji s kopiníky a jinými antikavalerijními jednotkami. Válečný vůz navíc dostává více bodů na pohyb, pokud začíná kolo v otevřeném terénu. Speciální budovou Sumerů je „nečekaně“ ziggurat, který poskytuje kulturní a výzkumné body, pokud stojí vedle řeky. Ale musíte počítat s tím, že ho nejde postavit v kopcích.

Další věc, která přímo vybízí k aktivnímu stylu hry, je, že při zničení barbarské osady dostanou Sumerové navíc ještě stejný bonus jako při objevení domorodé vesnice (náhrada za ruiny v Civ V). A nakonec schopnost samotného Gilgameše. Ta má hned několik částí. Zaprvé, Sumerové mohou vyhlásit válku komukoliv, kdo už válčí s jedním z jejich spojenců, bez normální penalizace. Zadruhé, najímání jednotek od městských států stojí o polovinu méně. A to nejlepší na konec: ve válce se společným nepřítelem sdílí sumerské jednotky odměny za plundrování a zkušenosti s nejbližší jednotkou spojence v okruhu 5 polí.

Vypadá to, že Gilgameš bude v úvodní fázi hry hodně žádaným spojencem. V alianci s podobně zaměřeným civilizacemi, třeba Dánskem nebo Aztéky, bude moct napáchat velkou paseku a nabrat oproti soupeřům potřebný náskok. Protože s tím, jak se hra posune do pokročilejších ér, síla Sumeru znatelně upadne a nastoupí národy s aktuálnějšími bonusy.

Civilization VI vychází 21. října pouze na PC.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sumerové pod vedením Gilgameše budou v Civilization VI ideálním spojencem do války

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

14.08.2019 20:53 Vydání Blair Witch se nezadržitelně blíží, počet videí a trailerů tedy bude sílit. A jednoho z nich…

Související:

Nejčtenější články

  1. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  2. Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.