Sumerové pod vedením Gilgameše budou v Civilization VI ideálním spojencem do války

Pokud nezaspí začátek hry.

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI FOTO: Firaxis

Šestá Civilizace se pomalu blíží ke svému datu vydání a společně s tím se odhalují i další hratelné národy. Nejnovějším oficiálně potvrzeným přírůstkem na soupisku budou Sumerové, kteří se společně se svým králem Gilgamešem vrací po krátké odmlce způsobené pátou Civkou. V té dostaly přednost jiné mezopotámské civilizace, Babylon a Asýrie.

Výhody Sumerů oproti ostatním národům jsou situované hlavně do brzké fáze hry. Jejich unikátní jednotka, válečný vůz, je přístupná už od začátku hry a na rozdíl od běžné kavalerie netrpí postihy při boji s kopiníky a jinými antikavalerijními jednotkami. Válečný vůz navíc dostává více bodů na pohyb, pokud začíná kolo v otevřeném terénu. Speciální budovou Sumerů je „nečekaně“ ziggurat, který poskytuje kulturní a výzkumné body, pokud stojí vedle řeky. Ale musíte počítat s tím, že ho nejde postavit v kopcích.

Další věc, která přímo vybízí k aktivnímu stylu hry, je, že při zničení barbarské osady dostanou Sumerové navíc ještě stejný bonus jako při objevení domorodé vesnice (náhrada za ruiny v Civ V). A nakonec schopnost samotného Gilgameše. Ta má hned několik částí. Zaprvé, Sumerové mohou vyhlásit válku komukoliv, kdo už válčí s jedním z jejich spojenců, bez normální penalizace. Zadruhé, najímání jednotek od městských států stojí o polovinu méně. A to nejlepší na konec: ve válce se společným nepřítelem sdílí sumerské jednotky odměny za plundrování a zkušenosti s nejbližší jednotkou spojence v okruhu 5 polí.

Vypadá to, že Gilgameš bude v úvodní fázi hry hodně žádaným spojencem. V alianci s podobně zaměřeným civilizacemi, třeba Dánskem nebo Aztéky, bude moct napáchat velkou paseku a nabrat oproti soupeřům potřebný náskok. Protože s tím, jak se hra posune do pokročilejších ér, síla Sumeru znatelně upadne a nastoupí národy s aktuálnějšími bonusy.

Civilization VI vychází 21. října pouze na PC.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sumerové pod vedením Gilgameše budou v Civilization VI ideálním spojencem do války

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.