K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Sumerové pod vedením Gilgameše budou v Civilization VI ideálním spojencem do války

Pokud nezaspí začátek hry.

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI FOTO: Firaxis

Šestá Civilizace se pomalu blíží ke svému datu vydání a společně s tím se odhalují i další hratelné národy. Nejnovějším oficiálně potvrzeným přírůstkem na soupisku budou Sumerové, kteří se společně se svým králem Gilgamešem vrací po krátké odmlce způsobené pátou Civkou. V té dostaly přednost jiné mezopotámské civilizace, Babylon a Asýrie.

Výhody Sumerů oproti ostatním národům jsou situované hlavně do brzké fáze hry. Jejich unikátní jednotka, válečný vůz, je přístupná už od začátku hry a na rozdíl od běžné kavalerie netrpí postihy při boji s kopiníky a jinými antikavalerijními jednotkami. Válečný vůz navíc dostává více bodů na pohyb, pokud začíná kolo v otevřeném terénu. Speciální budovou Sumerů je „nečekaně“ ziggurat, který poskytuje kulturní a výzkumné body, pokud stojí vedle řeky. Ale musíte počítat s tím, že ho nejde postavit v kopcích.

Další věc, která přímo vybízí k aktivnímu stylu hry, je, že při zničení barbarské osady dostanou Sumerové navíc ještě stejný bonus jako při objevení domorodé vesnice (náhrada za ruiny v Civ V). A nakonec schopnost samotného Gilgameše. Ta má hned několik částí. Zaprvé, Sumerové mohou vyhlásit válku komukoliv, kdo už válčí s jedním z jejich spojenců, bez normální penalizace. Zadruhé, najímání jednotek od městských států stojí o polovinu méně. A to nejlepší na konec: ve válce se společným nepřítelem sdílí sumerské jednotky odměny za plundrování a zkušenosti s nejbližší jednotkou spojence v okruhu 5 polí.

Vypadá to, že Gilgameš bude v úvodní fázi hry hodně žádaným spojencem. V alianci s podobně zaměřeným civilizacemi, třeba Dánskem nebo Aztéky, bude moct napáchat velkou paseku a nabrat oproti soupeřům potřebný náskok. Protože s tím, jak se hra posune do pokročilejších ér, síla Sumeru znatelně upadne a nastoupí národy s aktuálnějšími bonusy.

Civilization VI vychází 21. října pouze na PC.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sumerové pod vedením Gilgameše budou v Civilization VI ideálním spojencem do války

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

1. kolo Velké letní soutěže: Vyhraj jednu z pěti zajímavých her na Steam!

16.07.2018 19:46 Chcete se zapojit do soutěže o pět skvělých her? Tak rozklikněte tento článek a dozvíte se víc!

Vyhrajte s Gamifique.cz plno zajímavých her na Steam!

15.07.2018 16:14 Připravili jsme si pro vás slibovanou sérii soutěží. Více informací v článku.

Související:

Nejčtenější články

  1. "České Dark Souls" LostHero uspělo na Startovači

  2. Další Zaklínač na obzoru? Šéf CD Projektu to naznačil

  3. „Nechcete další edice Skyrimu? Nekupujte si je," vzkázal Todd Howard

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.