Blood Bowl 2 se chlubí prvními konkrétnějšími detaily

Okolo nové adaptace populární deskovky, která v sobě mísí Warhammer Fantasy a americký fotbal, bylo až dosud podezřelé ticho. Tomu už je teď ale konec.

Blood Bowl 2

Blood Bowl 2 FOTO: Cyanide Studio

Z preview na serverech PCGamesNTheSixthAxis to vypadá, že vývojáři se v první řadě zaměřili na problémy, které sužovaly první díl. Neužitečný tutoriál nahradili příběhovou kampaní, která se vám v průběhu 15 misí pokusí vysvětlit poměrně složitá pravidla tahového (a podstatně krvavějšího) amerického fotbalu. Interface byl po zásluze vyhozen z okna a kompletně předělán tak, aby tentokrát ukazoval i užitečné informace. Například pravděpodobnost jednotlivých hodů už si nebudete muset vypočítávat (a domýšlet) sami, hra vám je bude servírovat v procentech sama. Bude ale i možnost přepnout na staré rozhraní.

Stejně tak umělá inteligence se dočkala zaslouženého upgradu, měla by lépe volit taktiku podle toho, jaký tým ovládá. Trpaslíci se například budou snažit vytvořit „klec“ a propasírovat míč na touchdown, elfové vám budou pít krev svými přihrávkami přes půl hřiště a orkové se budou starat o to, aby váš léčitel neměl nouzi o pacienty. Jestli bude nová AI také tak nestydatě cheatovat jako ta stará, zatím jisté není.

Vylepšení doznala také multiplayerová složka hry. Hráči si budou moci upravovat své domácí stadiony, dokonce i do takové míry, že některé úpravy budou ovlivňovat samotnou hru. Třeba stánek s pivem zajistí, že diváci se nemilosrdně sesypou na kohokoli, kdo bude vytlačen ze hřiště, výměna trávníku za astrogranit zase zvýší šance na zranění hráčů. Rozšířenější možnosti nastavení turnajů a lig pak ocení hlavně kompetitivní hráči.

O podstatně vylepšené grafice a animacích se můžete z traileru přesvědčit sami.

Blood Bowl 2 by měl vyjít ještě tento rok pro PC, Xbox One a PS4.

Témata: Blood Bowl 2
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Blood Bowl 2 se chlubí prvními konkrétnějšími detaily

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.