Na internet unikla hratelná verze zrušeného Warcraft Adventures: Lord of the Clans

Dárek pro všechny fanoušky Blizzardu.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans

Warcraft Adventures: Lord of the Clans FOTO: GAMIFIQUE.cz

Pokud jste hráči nebo příznivci Blizzardu, pravděpodobně už jste někdy slyšeli o nikdy nedokončeném projektu Warcraft Adventures. Point-and-click adventura zasazená do světa Warcraftu po událostech druhého dílu měla původně vyjít na konci roku 1997, po odkladu až následující rok. Ale 3D horečka, úpadek žánru a celková nedůvěra Blizzardu podrthly projektu židli. V květnu 1998 byl vývoj hry oficiálně zastaven.

Dlouho zůstalo jen u toho. Vědělo se sice, že hra neměla k dokončení daleko, ale naděje na obnovení vývoje byly nulové. Žánr adventur se zřítil do tak hluboké propasti, že na jejich vývoj si troufnuly jen studia, které nenapadlo nic lepšího (i když z toho občas vznikly výborné hry). Celá hra nicméně nebyla úplně zahozena. V roce 2001 vyšla stejnojmenná kniha, která vyprávěla v podstatě stejný, i když mohutně upravený, příběh a několik postav a věcí ze hry se dostalo do třetího Warcraftu i do World of Warcraft.

Naděje na to, že bychom si přeci jen mohli někdy Warcraft Adventures zahrát, ožily v roce 2010, kdy ruský sběratel Andrej Molčanov do světa vypustil 20 minutové video z alfa verze hry, později doplněné o další videa z beta verze z průchodu celou hrou. I přes četné prosby adresované na Molčanova, aby hru uvolnil, to ale nevypadalo, že by se hra někdy dostala do rukou i nám.

Ale nyní už se konečně dostáváme do současnosti. Včera se na stařičkém fóru Scrolls of Lore objevil uživatel Reidor s „dárkem pro všechny fanoušky Blizzardu, staré i nové“, volně stažitelnou funkční verzí Warcraft Adventures. Tahle verze už obsahuje i velkou část cutscén (a podle všeho žádné viry, pokud jste podezřívaví), takže nejde o stejnou verzi, kterou na internetu prezentoval Molčanov, ale takřka určitě pochází ze stejného zdroje. Blizzard si totiž tehdy na animátorskou práci najal už neexistující ruské studio Animation Magic. A víc než pár kopií z této etapy vývoje se evidentně zachovalo až dodnes.

S neskrývaným potěšením vám můžu oznámit, že hru lze bez větších problémů spustit a dohrát. Část cutscén sice stále chybí a i u těch, co ve hře jsou, je citelně nedoladěný zvuk, ale to je jen malá vada na kráse. Takže pokud chcete vidět Thralla v sandálech (unikátně s hlasem Clancyho Browna, který si zahrál Blackhanda ve Warcraft filmu), Zul’jina a jeho prosperující vetešnictví a spoustu dalších známých postav v úplně jiných rolích, než jim Blizzard nakonec přidělil, máte po 18 letech konečně možnost. A nechybí ani létající prasata…

img-responsive

Warcraft Adventures: Lord of the Clans | foto: GAMIFIQUE.cz

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Na internet unikla hratelná verze zrušeného Warcraft Adventures: Lord of the Clans

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.