Hráči Falloutu 4 a Skyrimu se na PS4 budou muset obejít bez módů

Viník znám, důvod ne.

Fallout 4

Fallout 4 FOTO: Bethesda Softworks

Jednou z velkých zpráv loňského odhalení „čtvrtého“ Falloutu bylo, že snad vůbec poprvé vyjde na konzole hra oficiálně podporující módování. To se týkalo pouze Xbox One. Nicméně letos Bethesda slíbila příchod módů i na PS4, a to nejen pro Fallout, ale také pro remasterovaný The Elder Scrolls V: Skyrim.

Pokud jste ale čekali na moment, kdy budete moct přeměnit Alduina na něco mnohem děsivějšího, třeba mašinku Tomáše, i na své PS4 – jak už asi podle titulku tušíte – čekají vás špatné zprávy. Bethesda dnes oznámila, že Sony zpřístupnění módů zatrhlo. Alespoň v podobě, se kterou vývojáři zamýšleli.

Prohlášení je dost skoupé na informace, ale vypadá to, že se Bethesda dlouho držela naděje a utopila v projektu značný čas, snahu (a určitě i peníze). Nicméně naděje se nevzdávají a doufají, že se jim podaří se Sony najít společnou řeč a přinést módy i hráčům na PS4. Sám si ale neodvažuji tipnout, jestli svůj přístup Sony změní.

Bez bližších informací je těžké říct, kde by mohl vězet zakopaný pes. Před třemi měsíci se objevily zprávy, že PS4 si módy z Creation Kitu, díky PC texturám a odlišnému zvukovému formátu PS4, příliš nerozumí. Sony navíc nastavilo 900 megabytový limit na velikost módů, podstatně menší než 2 GB na Xbox One. Výsledkem bylo odložení plánovaného beta testu, který dosud stále neproběhl.

Budoucnost pro fanoušky módů s PS4 příliš růžově nevypadá.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hráči Falloutu 4 a Skyrimu se na PS4 budou muset obejít bez módů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.