For Honor představuje trojici hratelných tříd

Closed alpha proběhne příští víkend.

For Honor

For Honor FOTO: Ubisoft

For Honor je jistě jednou z nejzajímavějších her příštího roku. Tahle tříáčková šermířská akce se snaží proniknout do miniaturního žánru, kterému už léta vládnou železnou rukou Chivalry: Mediveval Warfare a ještě déle Mount & Blade. A to pod taktovkou neriskováním proslaveného Ubisoftu.

Pokud nevíte, premisa For Honor je jednoduchá. Proti sobě se postaví tři proslavené válečnické skupiny z naší historie: samurajové, vikingové a středověcí rytíři. V nových videích se představují tři hratelné třídy, z každé frakce jedna.

První z nich, kensei, jak už název napovídá, patří k válečníkům z předalekého východu. Ze všech tříd samurajů budou vyrážet do bitev nejtěžší zbrojí a nodači, mečem s až komicky dlouhou čepelí, v rukou. Ostatně jak vám prozradí samotné video, o použitelnosti těchto zbraní v bitvách bylo dlouho pochybováno.

Protějškem kensei u vikingů jsou raider. Ten rukou třímá podobně masivní zbraň, dánskou sekeru, ale do bitvy se pouštějí bez zbroje. Tedy pokud nepočítáme rohatou helmu, dnešní symbol vikingů, ve skutečnosti historicky nepodložený. Ale jsem si jistý, že to bude poslední věc, nad kterou bude soupeř pod údery obrovské sekery přemýšlet.

A trojici válečníků uzavírá warden z tábora rytířů. Ve světě For Honor členové prastarého řádu, tihle válečníci se vypracovali na mistry boje s dlouhým mečem. Ve hře je tak uvidíme bojovat i v halbschwertu, tzn. s jednou i oběma rukama na čepeli. A to jen v tak nějaké hře neuvidíte.

Pokud máte chuť na „trochu“ řežby a krve, můžete se zkusit přihlásit do uzavřené alfy. Nejbližší test proběhne příští týden, od 15. do 18. září.

For Honor má stanovené datum vydání na 14. února. Hru uvidíme na všech třech hlavních platformách.

Témata: For Honor | Ubisoft
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: For Honor představuje trojici hratelných tříd

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.