Nuda v Brně? Zkuste festival Conec

Léto je v plném proudu, od zítřka čeká Brno další nálož popkulturní zábavy.

Conec

Conec FOTO: Conec

Kalendář nám ukazuje už skoro polovinu srpna a na nás se opět valí další víkendová popkulturní nálož zábavy. Tentokrát se jedná o festival Conec, který se koná již od zítřka v brněnské Základní škole Svážná 9. Místo konání je na samém okraji Brna, takže pohodovou conovou atmosféru nebudou narušovat desítky mudlů. Zváni jsou všichni fanoušci fantasy, sci-fi, známých seriálů, ale i dalších aktuálních popkultur. Nabitý program si zajisté užije jak ostřílený conový veterán, tak i fanoušek, který zavítá na podobnou akci poprvé.

V létě se koná opravdu nespočet akcí. Peněz je však málo, tak proč bych měl jet zrovna sem? My vám sepíšeme hned několik skvělých argumentů. Velkým plusem tohoto conu je opravdu kvalitní program, jenž je předem kontrolován a schvalován organizátory. Celý prostor festivalu je návštěvníkům otevřen nepřetržitě a i v nočních hodinách se člověk rozhodně nudit nebude. Pokud jste tedy noční tvor a na conu si na spánek moc nepotrpíte, můžete se místo nočního klidu v poklidu bavit i v noci. Jako příklad můžeme uvést komorní LARPy, deskové hry, RPG nebo také několik nočních přednášek. Pro soutěživé typy se během celého Conce koná hned několik soutěží a turnajů.

Z těchto soutěžních aktivit bychom rádi vypíchli například turnaj ve Famfrpálu, sportu, jenž všichni dobře známe z kultovní čarovné ságy o Harry Potterovi. Připravte svůj Nymbus, Kulový blesk nebo i modernější verze svých košťat a se svým šestičlenným družstvem zkuste zvítězit. Ceny budou jistě kouzelné. Druhou mimořádnou soutěží bude tradiční Cosplay soutěž, ve které se nám předvedou ti nejodvážnější a nejkreativnější cosplayeři z širokého okolí.

Rádi sbíráte všemožné drobnosti z vašich oblíbených sérií? Na Conci si budete svou sbírku moct rozšířit o další pěkné kousky. V areálu se bude nacházet hned několik stánků, ve kterých se bude prodávat snad vše, na co by si návštěvník mohl pomyslet.

No a pokud vám z té neustálé zábavy náhodou vyhládne či vyschne hrdlo, v areálu bude dostatek míst, kde budete moci tento problém v rychlosti zahnat.

Témata: Conec
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nuda v Brně? Zkuste festival Conec

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.