WESG přichází s Counter Strike: Global Offensive turnajem

Starladder spolu s ImbaTV oznámili, že spolu budou hostovat kvalifikace pro World Electronic Sports Games s prize poolem 1.5 milionu dolarů.

WESG - World Electronic Sports Games

WESG - World Electronic Sports Games FOTO: Reprofoto HLTV

V nadcházejících měsících se uskuteční kvalifikace pro tento obrovský turnaj. Ty se budou konat na čtyřech kontinentech a vzejde z nich 24 týmů, které se zúčastní samotného WESG, který spadá pod taktovku čínského monopolu Alibaba. Celkově se rozdá bezmála 3.7 milionu dolarů mezi čtyři turnaje, z toho již zmíněných 1.5 milionu poputuje právě na Counter Strike.

Zatím neznáme moc detailů ohledně pravidel a formátu, ale čím více se kvalifikace blíží, tím více toho víme. Jedno zajímavé pravidlo, které bylo zveřejněno v nedávné době, například  limituje týmové sestavy pouze na jednu zemi, což v podstatě znamená, že mezinárodní týmy se smíšenou sestavou se nemohou turnaje zúčastnit.

Podle Stepana Shulgy, což je executive producer ve StarLadderu, by toto pravidlo "mohlo esportu pomoct zařadit se mezi oficiální sporty a možná se dostat i na olympiádu."

První oznámená kvalifikace se týká pouze Afriky a středního východu. Začne se online 13. - 14. srpna a postupně se přejde v offline turnaj v Dubaiském hotelu Conrad. Tamní souboje se odehrají v rozmezí 26. - 28. srpna a tři nejlepší týmy postoupí do hlavního WESG turnaje.

Kdyby náhodou měly týmy malou motivaci zúčastnit se kvalifikací, pořadatelé se rozhodli do každé z nich přidat prize pool v hodnotě 75 000 dolarů s následujícím rozdělením:

1. místo: 30 000

2. místo: 18 000

3. místo: 9 000

4. místo: 6 000

5. - 8. místo: 3 000

Více informací o kvalifikacích můžete najít na oficiálních stránkách WESGu.

A jak si vůbec ti nejlepší rozdělí peníze v hlavním turnaji?

1. místo: 800 000

2. místo: 400 000

3. místo: 200 000

4. místo: 60 000

5. - 8. místo: 10 000

Co na tento turnaj říkáte vy? Myslíte si, že by toto netradiční pravidlo opravdu mohlo pomoct esportu prorazit mezi ostatní sporty?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: WESG přichází s Counter Strike: Global Offensive turnajem

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.