Street Fighter V trápí mizerné prodeje. Bude z něj nakonec propadák?

Capcom se "lehce" přepočítal.

Street Fighter V

Street Fighter V FOTO: Capcom

Nedodělanost a zabugovanost se v herní branži nevyplácí. Pokud jméno vašeho studia není Bethesda. Nebo nestojíte za jednou ze stovek zaměnitelných survival her. Nebo nevyužíváte/zneužíváte Steam early access. Dobře, neplatí to tak, jak by mělo. Ale Capcom se v současné době přesvědčuje, že když to projde 99 studiím, neznamená to, že to bude platit i u toho stého.

Street Fighter V vyšel letos v únoru, ale k dokonalosti měl daleko. Části hry úplně chyběly, o bugy nebyla nouze a fanoušci série to dali Capcomu pořádně sežrat a hráči to Capcomu patřičně „dali sežrat“. A na počtu prodaných kopií se to pořádně projevilo.

Z původního cíle (2 milióny do konce března) rychle sešlo a na začátku května se hra vyšplhala na „pouhých“ 1,4 miliónu. Ale jak upozornil web The Inner Circle, číslo se od té doby nehnulo. To by znamenalo, že za takřka tři měsíce se prodalo méně než sto tisíc kopií.

Jistě, půl roku po vydání není velký pokles prodejů překvapením. Ale od „nového krále bojových her“, jehož vydání bylo uspíšeno kvůli kompetitivní scéně se čekalo, že udělá trochu větší díru do světa. Situaci navíc nijak nepomáhá, že Capcom si s přidáním chybějících prvků dával pořádně na čas a nechvátá ani s opravováním bugů. Místo toho už vývojáři vyprodukovali DLC, jejichž cena přesahuje 100 eur.

Pro reputaci Capcom je to sice jen další z mnoha ran, které už za dlouhá léta existence utrpěla, ale tentokrát je to přeci jen bolestivější. Právě Street Fighter z japonského vydavatele udělal dnešní kolos a takové zklamání v rámci zrovna této série není dobrá vizitka.

Témata: Street Fighter V
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Street Fighter V trápí mizerné prodeje. Bude z něj nakonec propadák?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.