Day of Infamy od tvůrců Insurgency chce být nástupcem Day of Defeat

Bývalý mód vstupuje do early access fáze.

Day of Infamy

Day of Infamy FOTO: New World Interactive

Doba stříleček z druhé světové války pominula už před deseti lety a od té doby jsme se na tomto poli od vývojářů příliš snahy nedočkaly. Abstinenční příznaky by teď mohlo pomoct zapudit Day of Infamy, multiplayerovka založená na módu pro letité Day of Defeat.

Zatímco Medal of Honor nebo první Call of Duty používaly druhou světovou válku hlavně jako kulisy pro svůj arkádový styl hraní, Day of Infamy se má blíže spíš k realističtějšímu pojetí Red Orchestry. Vybavení vaší postavy neovlivňuje jen vzhled, ale má přímý efekt na staminu a rychlost pohybu postavy; minimalistický HUD bez minimapy zase zajistí mnohem lepší imerzi a neustálé nutkání (a potřebu) rozhlížet se, jestli vám někdo nestojí za zády.

Samozřejmostí je autentický arzenál sestávající se pušek, pistolí, revolverů, samopalů, kulometů a dokonce i plamenometu. Zbraně je možné upravovat, alespoň v rozsahu, který odpovídá době, tzn. bajonety, větší zásobníky nebo optiky.

Gameplay slibuje taktické boje, silně ovlivňované oficíry, kteří mají k dispozici širokou řádku rozkazů a v případě potřeby mohou např. zavolat vzdušnou podporu, ale jen pokud mají po ruce radistu. Se spoluhráči můžete jinak komunikovat prostřednictvím zabudovaných příkazů, ale s tím souvisí riziko, že nepřátelé vás mohou zaslechnout, pokud se nacházejí poblíž. Musí se uznat, že to se ve hrách jen tak nevidí.

Multiplayer je koncipovaný až pro 32 hráčů a momentálně jsou k dispozici 3 herní módy, všechny s velkým důrazem na cíle, takže žádný bezhlavý deathmatch. Zároveň ve hře nechybí ani kooperativní mód až pro 8 hráčů, ve kterém se střetnete s počítačem ovládanými vojáky, údajně s náročnou AI. Day of Infamy zároveň dává prostor moderům, což není takové překvapení, když hra vlastně z jednoho módu vznikla.

Day of Infamy momentálně vstoupilo do early access fáze. Kdy vyjde finální verze je prozatím ve hvězdách.

Témata: Day of Infamy
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Day of Infamy od tvůrců Insurgency chce být nástupcem Day of Defeat

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.