Co vše stojí za to navštívit na Advíku?

Pokud se na akci chystáte a nevíte, kam vlastně zajít a na co vše se můžete těšit, nezoufejte. Přinášíme vám inspiraci.

SkillCraft

SkillCraft FOTO: SkillCraft

Jedenáctý ročník festivalu japonské kultury, mangy, anime i her začíná už dnes v Praze v Modré škole. Návštěvníkům nabídne filmy, přednášky, soutěže, turnaje, výkvět moderní herní techniky a spoustu dalšího. Z obrovského množství aktivit jsme pro vás vybrali pár tipů na zážitky, o které byste rozhodně neměli přijít. Kompletní verzi programu celého festivalu pak naleznete na oficiálních stránkách.

Anime

Anime je jedním ze stylů, které propojují snad vše, co na Advíku můžete najít, ať už se jedná o přednášky, promítání nových i kultovních filmů či seriálů, Anime Music Video, workshopy správného postupu kreslení Anime, besedy s domácími i zahraničními hosti a mnoho dalšího. Jednou z opravdu zajímavých položek na programu je i aranžování bonsají. A pokud vás to k přírodě netáhne, můžete si zkusit třeba složit origami.

Cosplay

Advík jako každý správný festival bude hostit desítky cosplayerů v kostýmech všech druhů, rozměrů a provedení. Kromě zkrášlování festivalu samotného a pózování pro fotky s účastníky se cosplayeři utkají i v soutěži o nejlepší kostým postavy z anime, filmu, hry nebo komiksu.

Mezi cosplayery nebude ani tentokrát chybět naše Cosplay redaktorka Shio, která si s sebou na akci přivezla hned dva kostýmy - Female Ezreal a Spellthief Lux. Pokud ji v některém z těchto převleků potkáte, vyfotíte se a označíte Gamifique ať už na Facebooku, Twitteru či Instagramu, Shio vám na oplátku předá kód na některou z her, které máme pro návštěvníky festivalu připravené. 

img-responsive

Shio jako Female Ezreal | foto: Effik

SkillCraft

Samozřejmostí na každé akci, jenž se alespoň z části týká světa počítačových her, je i účast SkillCraftu, který i tentokrát přiveze své herní doupě a s ním spoustu turnajů, cen a dárků pro všechny.

Ve herním koutku letos naleznete celých 50 stanic s počítači, notebooky, herními tablety ale i telefony HTC či virtuální realitu HTC VIVE, pomocí níž se můžete ponořit do světa zcela dle vlastního výběru. Příjemný herní zážitek vám kromě nadupaných strojů zajistí i pohodlná křesla DX Racer a stylové herní periferie Razer. 

img-responsive

Nebo vyzkoušet virtuální realitu | foto: Radek Vebr

Po celou dobu festivalu budou ve SkillCraft koutku probíhat také turnaje v e-sportových hrách Hearthstone, League of Legends, Overwatch a také Counter Strike: GO.

28.7.2016
 
čtvrtek
 
League of Legends 1v1 18:00 17:00
29.7.2016 pátek Hearthstone 1v1 14:00
 
13:00
29.7.2016 pátek League of Legends 1v1 18:00 17:00
30.7.2016 sobota Overwatch 1v1 14:00
 
13:00
30.7.2016 sobota CS: GO 1v1 18:00 17:00
30.7.2016 sobota Bitters League of Legends 1v1 22:00
 
17:00
31.7.2016 neděle League of Legends 1v1 13:00
 
12:00

V programu který SkillCraft nabídne nebude chybět ani profi ASUS ROG koutek s obrovskou dotykovou obrazovkou a spoustou her a samozřejmě herní konzole. Z akce bude vysílán podcast moderátorů DeeThane, Martin Rota a SterakDary. V neposlední řadě Skillcraft vyrazí také na hromadný lov pokémonů za užití několika Lure modulů. Využít k němu můžete například slevové kódy od CZC XiaomiGO100 ve výši 100 Kč na vybrané powerbanky z této nabídky. Pokud kromě powerbanky přemýšlíte i o novém telefonu pro co nejlepší zážitek z Pokémon GO, i pro vás máme připraven slevový kód XiaomiGO400, tentokrát ve výši 400 Kč. Platnost obou kódů vyprší 31. 7. 2016.

Anime Dance Party

Poslední zajímavou částí programu, která proběhne v pátek je Anime Dance Party. Můžete se zde těšit na vystoupení tanečních skupin jako OMG, Boom Co, UFO, B2L, skvělou hudbu a špičkovou laser show. Tančit nebudou jen profíci, parket bude přístupný naprosto všem. Pokud jste si tedy chtěli zatančit se svým oblíbeným cosplayerem, rozhodně byste měli využít této šance.

Témata: Advik
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Co vše stojí za to navštívit na Advíku?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.