Je hra Pokémon GO nebezpečná? Ve skutečnosti je to úplně jinak

Ze všech možných koutů pořád častěji slyšíme, že mobilní hra Pokémon GO je pro hráče velice nebezpečná. Ale je to vůbec pravda?

Pokémon GO

Pokémon GO FOTO: Pixabay

V médiích se často mluví o tom, že  mobilní hra Pokémon GO má na svědomí už několik nehod. Ve velké většině případů se ale ukazuje, že za způsobení nehody může pouze nepozornost hráče. V jakých případech se dá tedy hovořit o tom, že je tato hra nebezpečná?

První případ, kdy hra ohrožuje životy lidí?

Zároveň s Českou republikou , se hra spustila i v Bosně a Hercegovině. Problém je v tom, že hra navádí lidi na nebezpečná místa, která jsou plná min z války mezi léty 1992 až 1995. Bosenská charita Posavina bez mina varovala před tímto nebezpečím na sociální síti Facebook, píše server Eurozprávy.cz.

„Dostali jsme informace, že hráči Pokémon GO se pohybují v místech, kde jsou stále nevybuchlé miny z války," stojí v prohlášení. „Občané, respektujte demarkační linii a nechoďte do neznámých oblastí," dodala charita starající se o zneškodnění min v Bosně.

Podle médií zbývá v Bosně a Hercegovině více než 120 tisíc nevybuchnutých min. Od konce války stály tyto mini život přes šest stovek lidí, když omylem na mini šláply. V této oblasti by se tedy služby Pokémon GO měly vypnout, jinak tam lidé budou neustále chodit a jednou se doopravdy stane nehoda.

Nehody způsobené samotnými hráči

Druhou stranou mince jsou nehody, které si způsobí hráči svým nepřizpůsobivým chováním. Perfektní příklad se odehrál na Floridě, kdy dva mladíci vjeli v noci bez povolení na cizí pozemek. Majitel uslyšel větu ,,Máš něco?" a myslel si tedy, že ho přišli okrást zloději.

Okamžitě si šel pro svou zbraň a začal po nic netušících mladících střílet. Těm se naštěstí nic nestalo, ale přesně tohle poukazuje na momentální problém. Hra Pokémon GO hráčům nedává volnou vstupenku na cizí pozemky. Když už tam hráči opravdu potřebují jít, měli by se první zeptat majitele, jestli jim to povolí. V Česku po vás ve většině případů střílet nebudou, protože u nás platí jiná zbraňová politika. Může se však stát, že bude na hráče zavolána policie a jeden pokémon za cestu na služebnu přece nestojí, ne?

Nelovte pokémony při jízdě autem

Nehod za volantem taktéž přibývá. V týdnu se stal asi nejvíce udivující případ autonehody zapříčiněné hraním Pokémonů. Terénní vozidlo jelo po ulici poměrně velkou rychlostí, na kraji bylo odstavené policejní auto, do kterého mladík v plné rychlosti napálil. Za vší nepozorností stála hra Pokémon GO, kterou během jízdy hrál. Potvrdila jim to nahrávka policistů, kteří v době nehody naštěstí stáli opodál.

 

Témata: Pokémon GO
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Je hra Pokémon GO nebezpečná? Ve skutečnosti je to úplně jinak

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.