Tipy a triky pro správné hraní Pokémon Go

Od oficiálního vydání Pokémon Go v ČR již uběhlo pár dní a spousta z vás tak měla možnost si hru osahat. My vám teď přinášíme souhrn různých rad, tipů a triků, které by vám mohly hraní usnadnit.

Pokémon GO

Pokémon GO FOTO: Reprofoto YouTube

Dobře si rozmyslete vzhled svého herní postavy, neboť po dosažení páté úrovně již nepůjde změnit.

Na stránce vývojářů Pokémon GO je teoreticky možné změnit svou přezdívku nebo navrhnout přidání Pokéstopu tam, kam chcete.

Pokud chcete být jako Ash a mít startovacího pokémona Pikachua, můžete hru celkem jednoduchým způsobem přechytračit. Při výběru startovacího pokémona stačí od základní trojice párkrát odejít (mělo by stačit čtyři nebo pět pokusů) a Pikachu se vám poté objeví spolu s ostatními. Mějte však na paměti, že v tomto typu hry je váš startovací pokémon v podstatě k ničemu.

Věci jako Lucky Egg (zdvojnásobí vámi získané zkušenosti), Incense a Lure (obojí k vám láká pokémony), je dobré kombinovat, protože se navzájem nevyrušují. Díky tomu dokážete pochytat spousty pokémonů a získat hromadu zkušeností.

Lucky Egg je dobré použít v kombinaci s hromadným evolvem (vyvinutí pokémona na nový, lepší druh). Nejefektivnější je nastřádat si spoustu candy (sladkostí) a během 30 minut Lucky egg všechny evolvovat, tím se dá nastřádat nejvíce zkušeností.

Pokud máte inkubátor na tři použití (dostává se jako odměna), snažte se jej využít na maximum. Je zbytečné do takového inkubátoru dávat 2km vajíčka, naprosto tak vyplýtváte jeho potenciál. Pokud zrovna nemáte vajíčko na nejdelší vzdálenost, tak si radši počkejte.

K inkubátorům ještě jedna věc. Aby hráči nemohli podvádět ježděním autem a podobně, Niantec omezil maximální rychlost na 17 mil za hodinu (27 km/h). Takže se snažte tuto rychlost nepřekročit.

Eevee má ve hře tři druhy vývinů. Tento vývin je zcela náhodný, dá se však poprvé u každého druhu ovlivnit. Pokud si svou Eevee přejmenujete na Pyro, vyvine se z ní Flareon. Pokud ji přejmenujete na Rainer, vyklube se vám Vaporeon. Pokud chcete Jolteona, musíte Eevee přejmenovat na Sparky. Nezapomeňte na velká písmena a hru před evolvem restartujte.

Od páté úrovně máte možnost vybrat si svůj tým a začít bojovat o stadiony. Pokud vy nebo váš tým nějaký stadion vlastní, můžete v něm své pokémony trénovat a tím zvyšovat prestiž vašeho stadionu. Čím větší prestiž, tím více místa pro bránící pokémony.

V cizích stadionech naopak bojem prestiž snižujete. Pokud se vám ji podaří snížit až na nulu, můžete stadion obsadit.

Není špatné se domluvit s pár kamarády a hromadně naběhnout na pár stadionů. Pokud se pak někdo rozhodne obsadit ten váš, bude to mít těžší a možná to bude i nad jeho síly.

Pokébaly můžete roztáčet. Za tyto točené hody získáváte nepatrné množství zkušeností navíc, je to však časově náročnější a může se  stát, že vám pokémon mezitím uteče.

Barva kruhu na Pokémonovi určuje šanci na jeho chycení. Zelená barva indikuje, že máte téměř 100% šanci na jeho chycení a červený naopak indikuje velice malou šanci. Tato šance může být ovlivněna věcí z inventáře s názvem Razz Berry.

Maximální úroveň je 40. Z úrovně 39 je potřeba 2.5 milionu zkušeností pro dosažení 40 úrovně.

A to je ze základních a užitečných tipů prozatím vše. Pokud sami víte o nějaké suprové vychytávce, podělte se!

Témata: Pokémon GO
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tipy a triky pro správné hraní Pokémon Go

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.