V Japonsku startují sponzorované stadiony v Pokémon GO. Rozšíří se tato novinka i do ostatních zemí?

Oficiálního spuštění Pokémon GO se v několika následujících hodinách dočká i Japonsko.

Pikachu se svou podobiznou

Pikachu se svou podobiznou FOTO: Nintendo

V Japonsku vše začalo již v roce 1995, kdy málokdo věřil, že Satoshi Tajiri vytvoří celosvětový fenomén, který o víc jak dvacet let později budou hrát miliony lidí, až tedy na samotné Japonsko. Vypadá to, že se vše brzo změní a přijde rovnou s překvapením.

Dle informací serveru Eurozprávy.cz by se hra totiž měla 20. července zpřístupnit i na japonském trhu. Ředitel firmy Niantic John Hanke řekl, že se hra do Japonska dostala tak pozdě kvůli tomu, aby zajistili, že servery budou v době spuštění dostatečně výkonné, aby utáhly nové hráče.

Zase tak bezproblémové to však být nemusí. Hned v několika případech se při oficiálním spuštění hry v novém regionu servery stejně přetížily a hra se stala na několik hodin nehratelnou. Funkčnosti moc nepomáhají ani DDoS útoky, které neustále nabírají na intenzivnosti.

Na druhou stranu se ale dočkáme i novinky v podobě sponzorovaných stadionů, jenž se prvně objeví právě v Japonsku. Téměř tři tisícovky restaurací McDonalds po celém Japonsku, se promění ve stadiony, kde budou lidé moci bojovat za svůj tým. Tento nápad někteří lidé vítají, jiní je naopak odsuzují. Brzy by se takové stadiony měly rozšířit i do zbytku světa, včetně České republiky.

A pokud tento nápad nebude Niantic nebo Nintendo omezovat, může se očekávat, že se sponzorované stadiony budou nacházet téměř na každém rohu. Vzhledem k šílenství, jenž představují právě Pokémoni, se jedná o velmi prospěšnou reklamu pro firmy a společnosti, které tak můžou do svých podniků nalákat hráče.

Témata: Pokémon
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: V Japonsku startují sponzorované stadiony v Pokémon GO. Rozšíří se tato novinka i do ostatních zemí?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.