Pokémon Go je nyní oficiálně dostupný pro Českou republiku

Pokud patříte mezi poctivce, kteří vyčkávali na oficiální vydání hry u nás, můžete začít stahovat.

Pokémon GO

Pokémon GO FOTO: Reprofoto YouTube

Aktualizace: Aktuální stav serverů Pokémon Go, které jsou momentálně díky obrovskému náporu nových uživatelů offline, můžete sledovat na této stránce.

Dnes v poledne Nintendo oznámilo na sociálních sítích zprávu, na níž s napětím čekaly miliony lidí po celém světě - Pokémon GO je konečně dostupný i v jejich zemi a to jak pro Android tak iOS.

Mezi 26 zeměmi, pro jejichž trh byla hra dnes vzpřístupněna, je i Česká republika a Slovensko. Pryč je tedy doba, kdy jste Pokémony mohli lovit pouze, pokud jste si troufli na instalaci aplikace z úložišť, kam ji nahráli první z nedočkavců.

Množství novopečených trenérů, kteří rozšíří řady již zkušených hráčů, bude podle předpokladu enormní a brzy budeme v lese místo houbařů potkávat lovce Pokémonů. Už nyní ve světě Pokémony dle různých odhadů chytá a trénuje více než deset milionů fanoušků, z nichž většina sledovala seriál Pokémon v dětství. Přestože by se na první pohled mohlo zdát, že hra je koncipována pro nižší věkovou kategorii, ve skutečnosti je převážná většina hráčů již dospělá a ve hře se vrací do dětských let.

Ještě před oficiálním vydáním hry pro ČR se trenéři začali sdružovat do online skupin a vyrážet na společné lovy. Hlavní česká facebooková skupina čítá k dnešnímu dni 14 000 členů a jejich počet roste doslova raketovou rychlostí. Pokud jste z hlavního města, kromě této skupiny by vás určitě mohla zaujmout i skupina SkillZone Pokémon Go, jejíž členové společně vyrážejí na lov Pokémonů z herny SkillZone každý den, včetně víkendů. Jejich odhodlání nenaruší ani nepřízeň počasí. Kdo ví, třeba déšť přinese i nějaké ty vzácné vodní pokémony. 

img-responsive

SkillZone Pokémon Go lov | foto: SkillZone

Pokud jste ve světě Pokémon Go nováčky, vyplatí se nejdříve promyslet pár základních strategických kroků, jako například volba vašeho prvního Pokémona či volba týmu, pro který budete bojovat. Všechny tyto důležité informace, které vám usnadní vaši volbu, naleznete v našem článku.

Témata: Pokémon GO
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pokémon Go je nyní oficiálně dostupný pro Českou republiku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Odhalení nového Xboxu se blíží. Dočkáme se už na letošní E3

23.02.2019 17:22 Podle posledních informací se odhalení nejnovějšího Xboxu dočkáme už na letošní E3.

Seznam exkluzivit na Epic Games Store bobtná. Nově přibude i hororová…

23.02.2019 16:44 Epic Games Store rozšiřuje svůj seznam exkluzivit.

Související:

Nejčtenější články

  1. Fallout 76 zdarma ke kloboučkům k PS4 dualshocku? V Polsku žádný problém

  2. VR hra díky Apex Legends zaznamenala raketový nárůst zájmu

  3. Anthem v předběžném přístupu s sebou přináší problémy s připojením

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.