Advík 2016: Čtyřdenní svátek fanoušků japonské kultury se blíží

Nemáte na konec července žádné plány? Tomuhle festivalu dejte určitě šanci.

Advik

Advik FOTO: SkillCraft

Už za dva týdny začnou do Prahy proudit stovky fanoušků anime, mangy a japonské kultury. Po roce se bude v Modré škole konat další ročník Advíku, tentokrát s pořadovým číslem jedenáct. V období letních prázdnin je tento festival největší akcí pořádanou právě pro fanoušky těchto asijských popkultur. Po celou dobu bude pro návštěvníky připravený velice nabitý a zajímavý program, rozdělený do sekcí anime, mangy, komiksu a japonské kultury.

Důkazem pestrosti a nabitosti programu jsou především promítané filmy a anime, několik desítek nejrůznějších soutěží, odborné přednášky, zajímavé workshopy, besedy nebo také turnaje. Zkrátka se bude neustále něco dít a člověk se rozhodně nudit nebude. No a pokud se přece jen najde nějaké to okno v programu, návštěvníci můžou zabít čas v čajovně, baru nebo i při nejrůznějších hrách.

Ani na Advíku není výjimkou hojnost všudypřítomných cosplayerů. Můžete jich tu potkat opravdu mraky, oblečených v kostýmech napříč anime, hrami nebo i filmy. I pro tyto kostýmové nadšence se každoročně pořádá soutěž. Jelikož není cosplay jen o kostýmu, každý soutěžící musí na pódiu během soutěže předvést také jistý herecký výkon. Nutno podotknout, že kvalitní scénka dokáže mnohdy dost zahýbat konečnými výsledky soutěže. No a pro ty, kteří si v cosplayi třeba až tak nevěří, ale soutěž je láká, máme opravdu skvělou zprávu. Letošní cosplay soutěž na Advíku má trošku odlehčenější pravidla právě kvůli tomu, aby se do soutěže zapojili jak ostřílení jedinci, tak i úplní nováčci. Tak svou šanci nepropásněte a co nejdřív se do soutěže zaregistrujte.

img-responsive

Cosplay | foto: SkillCraft

U fenoménu cosplay ještě chvíli zůstaneme. Na Advík totiž přijede exkluzivní host z Norska, cosplayerka Chrix. Ta by měla nejen zasednout do poroty cosplay soutěže, ale mít také dvě přednášky právě o cosplayi. Nejeden přítomný cosplayer se od ní určitě něčemu přiučí. Chrix bude v místě konání po celou dobu Advíku a bude mít prý opravdu dost volného času na případné focení, rozhovory nebo jen obyčejné tlachání na chodbě.

Na Advíku nepřijdou zkrátka ani hráči. Právě pro ně bude v prostorách festivalu připravené nefalšované herní doupě s názvem SkillZone. V tomto hráčském ráji se bude nacházet hned padesát výkonných počítačů, na kterých budou hráči moct pařit od rána až do pozdních večerních hodin. Pro soutěživé členy hráčské komunity se budou na místě každý den konat turnaje napříč několika populárními hrami jako League of Legends, Hearthstone, Overwatch nebo Heroes of the Storm. Nevšední herní zážitek umocní vedle skvělých počítačů také kvalitní příslušenství Razer a neobyčejně pohodlná herní křesla DXracer. No a pokud nastane situace, že budou všechny počítače obsazeny, budou si moct návštěvníci zkusit hry buďto na konzolích nebo na mobilech HTC.

img-responsive

SkillCraft | foto: SkillCraft

Avšak i mimo hernu SkillZone, nebude na Advíku nouze o další herní stanoviště. Někde si bude možné zahopsat na DDR tanečních podložkách, zabrnkat si na struny v Guitar Hero nebo si zapařit nové i starší hry na dalších počítačích a konzolích. Každý hráč si zkrátka nějaký ten herní přístroj opatří. No a i kdyby ne, pořád je tu klasická “offline” verze her, deskovky.

No a pokud by vás v programu nezaujalo vůbec nic, pořád můžete jít ven chytat Pokémony. Musíme však podotknout, že na Advíku bude tolik Pokémon trenérů, že chytit jenom obyčejného Weedla bude nadlidský úkol. Lovu zdar!

Uvidíme se na Advíku.

Témata: Advik
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Advík 2016: Čtyřdenní svátek fanoušků japonské kultury se blíží

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.