Svět už chytá Pokémony, Češi stále čekají. První dojmy z Pokémon GO

Fenomén se vrací v nové mobilní hře se zapojením augmentové reality. Stanete se mistrem a dokážete pochytat všechny Pokémony?

Pokémon GO

Pokémon GO FOTO: Reprofoto YouTube

Mnoho dospělých se vrací do svých dětských let, když každý víkend sledovali dobrodružství legendárního Ashe Ketchuma. V Pokémon GO můžou hráči prozkoumávat okolí a pomocí mobilních telefonů chytat divoké pokémony.

Momentálně je hra dostupná na Android a iOS, a to pouze v USA, Austrálii a na Novém Zélandu. Zbytek světa, včetně Česka si musí na oficiální vydání počkat. Nicméně do hry už se dá dostat neoficiálně kdekoliv, šikovní hráči našli kličku jak hru aktivovat i v jiných regionech, rovnou na obou systémech. Na internetu se dá najít mnoho návodů, jak hru zprovoznit, vše ale provádíte na vlastní riziko a redakce na sebe nebere žádnou odpovědnost za případné problémy.

První dojmy

My jsme to risknuli a několik hodin jsme ve hře strávili. Po registraci si nastavujete vaši postavičku, za kterou budete hrát, úprav není moc a většinou se jedná jen o změnu barev. Hned poté vás čeká první rozhodování – výběr prvního pokémona. Koho ze základní trojky? V rozhodování jsem dal nakonec přednost logice: řeku a jezero mám celkem blízko, tak samo velký park se spoustou stromů, takže startovací pokémon bude ohnivý.

Bohužel to tady nefunguje tak, že své pokémony používáte stylem kámen-nůžky-papír, kde jeden element oslabuje druhý apod. Nové pokémony získáváte tak, že po nich prostě jen mrskáte Pokébaly, které můžete v městských částech získat pomalu na každém rohu.

Hned na druhý den ráno jsem před cestou do práce vstal o hodinu dřív a myslím, že jsem nebyl jediný. Plán byl projít se po městě a pochytat co nejvíc kousků. To nakonec dopadlo tak, že jsem nechytil absolutně nic, a ještě mi málem ujel autobus. Cestou z práce jsem postup opakoval.

Štěstěna se na mě trochu usmála, nicméně asi po čtvrtém úlovku se telefon vybil, a já nemohl dělat vůbec nic. Hra je strašný žrout baterie, a pokud plánujete delší túru, rozhodně přiberte powerbanku sebou. Internet na tom není tak špatně, za několik hodin hra schroustala 30 až 40 megabajtů dat.

Doma jsem pak chvíli nabíjel a rychle vyrazil na nejbližší Gym, tedy místo, kde se utkáváte s trenéry ostatních týmů. Svůj tým si vyberete na úrovní pět a můžete si vybrat jednu ze tří barev, kterou budete reprezentovat. Nejbližší Gym je shodou okolností ve školce. Určitě si dokážete představit výrazy rodičů, kteří si tam vyzvedávali své děti, zatímco já o pár metrů dále nadával na neschopnost svého Hypna.

Internet už se hemží vtipnými historkami, ale také několika zničenými mobily, nebo odřeninami, když lidé nedávali pozor. Co už je ale jasné, že tu máme další fenomén, se kterým přichází i problémy v podobě přetížených serverů. A dá se očekávat, že to bude horší s tím, jak do hry budou přibývat další a další lidi.

Témata: Pokémon GO | Pokémon
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Svět už chytá Pokémony, Češi stále čekají. První dojmy z Pokémon GO

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.