Český cosplayer vybojoval třetí místo v prestižní zahraniční soutěži

TanakhT se zaměřuje především na cosplaye z jeho oblíbené hry DOTA2, se kterými se následovně účastní soutěží.

Cosplay

Cosplay FOTO: Kai Kienzle Photography

O víkendu se u našich německých sousedů konal již třetí ročník ESL One Frankfurt. Na místo se sjelo asi deset tisíc nadšených fanoušků MOBA hry DOTA2. Ti přijeli podpořit svůj oblíbený tým hráčů a ve volném čase si třeba i vyfotit vyparáděné cosplayery.

Kromě herních turnajů byla do programu zakomponovaná i cosplay soutěž, v níž jsou tradičně k vidění ti nejlepší DOTA cosplayeři široko daleko. Letos se soutěže zúčastnilo celkem 25 kostýmových nadšenců, do finále se však probojovalo jen nejlepších deset z nich. O tom, kdo postoupí, rozhodovala tříčlenná porota, ve které byla polská cosplayerka Kairi, jedna z organizátorek ESL a nadaná umělkyně fwosh. Hlavním posláním této poroty bylo určení prvních tří míst, pod nimiž se ukrývaly opravdu skvostné ceny.

VÝHRY

1. místo - 1000€ + GTX 1080
2. místo - 750€ + Logitech periferie
3. místo - 375€ + Logitech periferie

Mezi soutěžícími byl letos i náš tuzemský cosplayer TanakhT, jenž se na cosplaye ze hry DOTA2 zaměřuje. Minulý rok získal ve Frankfurtu zasloužené první místo, a tak chtěl zkusit štěstí i letos. I když se mu nakonec nepodařilo prvenství obhájit, získal za svůj cosplay Dragon Knighta krásné třetí místo.

VÝHERCI

1. místo - Meruna (Wraith King)
2. místo - Rehabnaked (Necrophos)
3. místo - TanakhT (Dragon Knight)

Když se náš bronzový Dotař vrátil zpět do rodné vlasti, rozhodli jsme se, že ho aspoň v krátkosti vyzpovídáme.

"ESL ONE je super událost. Hrozně jsem si to loni užil, když si nás tam jak organizátoři, tak fanoušci vážili jako bohů. Letos trochu organizace klopýtla, ale fanoušci byli zase o úroveň výš. Vždycky, když na akci stojím dvě hodiny na místě jen kvůli focení s lidma, tak vím, že to byla povedená akce. Za třetí místo jsem rád, ale příští rok to plánuju zase vyhrát, očividně na to potřebuju hodně detailů a něco velkýho, tak se máte na co těšit!"

Za náš tým přejeme TanakhTovi mnoho dalších úspěchů a věříme, že příští rok znovu dobude první příčku.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Český cosplayer vybojoval třetí místo v prestižní zahraniční soutěži

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.