První nerfy v Overwatch

Overwatch má hráčskou základnu více jak 10 milionu hráčů. Není tak divu, že hlas celé komunity může vyústit v úpravu některých postav. Tentokrát na to doplatil McCree a Widowmaker.

Logo hry

Logo hry FOTO: GAMIFIQUE.cz

Dlouho o tom hráči mluvili a nakonec se dočkali. Blizzard se konečně odhodlal zakročit proti dvěma nejsilnějším postavám v jejich nově vydané hře, Overwatch. McCree a Widowmaker si tak budou muset utáhnout opasek. Zároveň jde o historicky první nerf hrdinů od oficiálního vydání hry.

 Widowmaker se dočká hned několika změn. Ta nejzásadnější spočívá ve snížení poškození její zbraně ze základních 15 “bodů” na 12. Nicméně se zvýšil násobitel poškození při headshotu z 2x na 2.5x, což se dá vnímat jako určitá kompenzace. Blizzard chce tímto tahem donutit hráče více mířit na hlavu a nesnažit se o takzvané “body shoty”. Jako poslední Blizzard upravil rychlost nabíjení ultimátní schopnosti “Infra-Sight” o 10% (zvýšení doby nabíjení).

 Komentář Blizzardu:

"Dobře zahraná Widowmaker může vypadat nezastavitelně. Často stačilo úspěšně trefovat hráče do těla bez snahy dobře umístit critical headshot. Zároveň jsme měli pocit, že abilita Infra-Sight byla používaná až moc často v porovnání s jejím velkým účinkem na hru."

img-responsive

Widowmaker | foto: Reprofoto YouTube

Druhým na seznamu nerfnutých je McCree. Kovboj se dočkal dost citelnézměny. Při použití schopnosti “vyprázdnit zásobník”, která do soupeře nasype všechny kulky během několika okamžiků, již nebude udělovat poškození 70 za jeden náboj, nýbrž 45. K této změně došlo na základě McCreeho velké účinnosti proti všem hrdinům. Druhou a poslední změnou je rychlejší přebíjení. Z 0.75s se zrychlí tato doba na 0.3s.

 Komentář Blizzardu:

"McCree si vedl dobře proti všem hrdinům a v určitých situacích byli hráči skoro nuceni tuto postavu hrát. Tento nerf má za cíl zvýšit jeho náchylnost proti tankům (Roadhog nebo Reinhardht), přičemž se zachová jeho síla proti charakterům jako Tracer nebo Genji."

 V patchi také došlo k několika bug fixům a úpravám pro lepší stabilitu hry.

Po úpravách těchto dvou konkrétních postav volala značná část komunity. Blizzard se nejspíš rozhodl pro jejich úpravu již teď, aby vyzkoušel, zda se změny osvědčí pro nadcházející competitive mode. Ten by měl přijít, po několika odsunech, na začátku příštího měsíce.

Témata: Overwatch
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: První nerfy v Overwatch

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.