Resident Evil 7 se vrací k hororovým kořenům série a zkouší VR

E3 2016

Připravte si záložní spoďáry.

Resident Evil 7

Resident Evil 7 FOTO: Capcom

Už se to zdálo nereálné, ale série Resident Evil se konečně vrací k tomu, co ji poprvé proslavilo – horor. I když z dnešního pohledu, kdy se studia předhánějí, kdo vyplodí temnější a děsivější hru, je představa, že se první Resident Evil proslavil svými hororovými prvky a atmosférou, trochu úsměvná. Ale už Alone in the Dark ukázalo, že i s omezenými grafickými možnostmi jde hráče vyděsit k smrti.

V tomto případě ale „návrat ke kořenům“ možná trochu nesedí. Z prvních ukázek to totiž vypadá, že se kyvadlo z pozice „sto procent akce, nula procent hororu“ přesunulo úplně na opačnou stranu. Viděli jsme strašidelný dům, ještě strašidelnější VHS kazety, možná duchy (kteří měli být původně už Resident Evil 4 než byl tento nápad nakonec zavrhnut), ale zbraně byste hledali marně a zombie se taky na výsluní příliš nechtělo. Nicméně Capcom se dušuje, že půjde pořád o survival horor, žánr který Resident Evil prakticky vytvořil.

Další zajímavá věc na Resident Evil 7 je, že to zkouší s VR. Místo pohledu ze třetí osoby tak Resi poprvé zkouší first-person pohled, jako by se Capcom chtěl vysmát Konami a „obnovit“ Silent Hills pod svojí značkou, který si budete moct vyzkoušet s Playstation VR headsetem. Okolo toho, jestli bude hra podporovat i HTC Vive a Oculus Rift je zatím ticho, ale na PC i Xbox hra dorazí.

Resident Evil 7 vyjde 24. ledna. Hráči na PS4 si navíc už nyní můžou vyzkoušet exkluzivní demo The Beginning Hour, které je v zásadě prequel k proslulému VR prototypu KITCHEN z loňské E3. To ještě nikdo netušil, že se z toho extrémně děsivého dema, se nakonec vyklube Resident Evil.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Resident Evil 7 se vrací k hororovým kořenům série a zkouší VR

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Rainbow Six Siege bude opět zdarma

13.08.2018 19:42 Naskočíte do rozjetého vlaku a vyzkoušíte si tuto multiplayerovou pecku?

PS4 exkluzivita Let It Die zamíří i na PC

12.08.2018 17:45 Původně exkluzivní titul rozšíří nabídku her na PC.

Související:

Nejčtenější články

  1. Assassin's Creed Odyssey nabídne doslova neomezené možnosti při soubojích

  2. Ušetřete na hrách od Bethesdy při příležitosti QuakeConu 2018

  3. Rainbow Six Siege bude opět zdarma

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.