South Park: The Fractured But Whole překopává souboje a vyjde v prosinci

E3 2016

South Park pohltí občanská válka.

South Park: The Fractured But Whole

South Park: The Fractured But Whole FOTO: Ubisoft

South Park Stick of Truth byl nečekaně povedeným RPG podle jednoho z nejlepších komediálních seriálů všech dob, ale oznámení, že na pokračování The Fractured But Whole už nebudou pracovat veteráni z Obsidian Entertainment, vyvolalo mnoho otazníků. Podle včerejší konference Ubisoftu se ale zdá, že neprávem.

Příběh The Fractured But Whole se odehrává den po událostech Stick of Truth, kdy už všechny přešlo hrát si na elfy, mágy a židy a místo toho po coloradském městečku pobíhají malí superhrdinové, kteří se okamžitě pohádali a rozpoutali občanskou válku. Kam zamíří děj kromě toho, zatím můžeme jen spekulovat, ale po nacistických zombie, 8-bitové Kanadě a mimozemšťanech je možné asi úplně všechno. Minimálně se ale objeví, samozřejmě díky Cartmanovi, PC Principal z poslední řady seriálu.

Vývojáři z Ubisoft San Francisco nespadli do proudu recyklace, u Ubisoftu tak oblíbeného, ale naopak se nebáli ve hře udělat změny. Zásadně překopán tak byl soubojový systém, který by měl být více o taktice a méně o používání ultimátních schopností za každé situace. Postavy se nyní pohybují po bojišti rozděleného mřížkou, přičemž je možné se krýt za překážky nebo ve svůj prospěch využívat okolí tím, že nepřátele strčíte do auta nebo i jiných postav, což jim pocuchá ukazatel životů více než normálně.

Rovněž i „magie“, v duchu South Parku sestávající se z prdů různé intenzity. Ta oproti prvnímu dílu ještě nabrala na síle a je nyní schopna ovlivnit samotný čas. Ve hře to vypadá tak, že můžete třeba měnit, v jakém sledu se postavy v souboji dostanou na řadu. S posunem k superhrdinům se také mění hratelná povolání. Záběry ze hry odhalily pouze brutalist, blaster a speedster, ale podle UI to vypadá, že spoustu dalších si Ubisoft schovává pro sebe. Nebo si z hráčů dělají srandu jako s úvodním trailerem.

South Park: The Fractured But Whole vyjde 6. prosince na PC, PS4 a Xbox One.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: South Park: The Fractured But Whole překopává souboje a vyjde v prosinci

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.