Starý svět čeká na své dobyvatele, Total War: Warhammer je venku

Stará série s novou šťávou.

Total War: Warhammer

Total War: Warhammer FOTO: Creative Assembly

Ať už jste fanouškem sérií Total War a Warhammer, nebo ne, pokud jste v poslední 12 měsících nežili schovaní pod kamenem, nejspíše vám neušlo, že dnes vychází dlouho očekávaná strategie Total War: Warhammer. Co od ní nakonec tedy můžete očekávat?

Pro Total War jde o vůbec první pokus opustit historické reálie a proniknout do světa fantasy. Léty prověřená herní kostra zůstává. Na kampaňové mapě se budete snažit prostřednictvím diplomacie i války rozšířit a udržet svou říši, v monstrózních real-time bitvách pak zase přijde na řadu taktizování, využívání schopností hrdinů a nově i magie.

Na výběr máte ze čtyř ras, které se ale liší více než jakékoliv frakce v dosavadních „Total Warech“. Můžete se pokusit sjednotit zelenokožce pod praporem Waaaaghu a zatopit svět jako živé tsunami. Za Říši se vaším úkolem stane sjednocení a ochraňování teritorií ve jménu císaře Karla Franze. Trpaslíci zase touží pomstít staré zrady pečlivě zaznamenané v prastaré Knize křivd. A upíří hrabata? Těm jde hlavně o zkázu, zmar, přeměňování země v nehostinnou pustinu a nové vojáky pro jejich legie mrtvých.

Hlavně neočekávejte mír a pohodlí, s každým odehraným tahem se zvyšuje riziko invaze armád Chaosu, a pokud se jim nepostavíte, celý svět se rázem může ocitnout pod nadvládou jejich bohů.

„Těžko si představit lepší spojení dvou úžasných britských sérií než Total War a Warhammer,“ řekl o hře vedoucí projektu Ian Roxburgh. „Tato hra představuje kombinaci bohatého světa, jehož příběhy vznikají už celá desetiletí, s více než 15 lety zkušeností na poli RTS, a domníváme se, že jsme splnili svůj slib vdechnout tomuto titulu život způsobem, o jaký se dosud nikdo ani nepokusil.“

Total War: Warhammer vyšel pouze pro PC a pokud si příliš nerozumíte s angličtinou, tak vás určitě potěší, že si u hry můžete vybrat i české titulky. Pokud si hru navíc koupíte ještě tento týden, dostanete „zdarma“ DLC s další rasou, Chaos Warriors, která nabízí zase trochu odlišný styl hraní.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Starý svět čeká na své dobyvatele, Total War: Warhammer je venku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.