Sasha 'Scarlett' Hostyn opouští StarCraft a bude se věnovat Dota 2

Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších hráček StarCraft II oznámila své plány do budoucna. Co je za jejím rozhodnutím opustit StarCraft II scénu a věnovat se profesionálně Dota 2?

Scarlett

Scarlett FOTO: Facebook

Stále jen dvacetiletá Sasha "Scarlett" Hosty je bezesporu jednou z nejznámějších e-sport hráček posledních let a ve StarCraft II dosáhla pozoruhodných úspěchů. Jen v singlu se jí na turnajích podařilo vyhrát celkem více než $100 000. V rozhovoru pro The Guardian se rozpovídala o změnách, které plánuje ve svém životě.

Hlavním důvodem pro odchod z profesionální SCII scény po více než čtyřech letech je podle jejích slov únava a touha po změně. A proč zrovna Dota 2? Osobně je pro ni velmi důležité vybalancování hry a kombinační možnosti, stejně jako je tomu u SCII. Pokud bude úspěšná tak se jí podaří něco, čeho dosáhlo velmi málo profesionálních hráčů.

Další plánovanou změnou je univerzitní studium. Jak sama říká, chce být připravena na období, kdy se již e-sportu nebude věnovat. Co za obor by chtěla studovat, se ještě nerozhodla, ale ve hře je koreanistika a počítačové vědy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sasha 'Scarlett' Hostyn opouští StarCraft a bude se věnovat Dota 2

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.