CLG postoupili přes Flash Wolves do finále MSI

Tam se potkají s korejským týmem SKT.

MSI

MSI FOTO: Riot Games

Včera se v Šanghaji hrálo první semifinále Mid-Season Invitational mezi SKT a RNG, v dnešních ranních hodinách jsme pak mohli shlédnout série z druhé strany pavouka, souboj mezi americkým týmem Counter Logic Gaming (CLG) a taiwanským Flash Wolves (FW).

Týmy

CLG šli do souboje z druhého místa tabulky, kam se probili díky – na mezinárodní úroveň – nečekaně dobré macro hře a skvělým individuálním výkonům. Chválu si vysloužila hlavně bot linka CLG, ADC Stixxay a support Aphromoo. Obzvláště dlouho podceňovaného Stixxaye, který na začátku sezóny v týmu nahradil odcházejícího veterána Doublelifta, zastihl turnaj v nejlepší formě.

img-responsive

Aphromoo, Stixxay - CLG | foto: Riot Games

FW se na mezinárodním turnaji objevili už poněkolikáté a tým opět podával velice solidní výkony. Naprosto nečekaným výsledkem ale dopadlo jejich měření sil s SKT, ze kterého vyšel taiwanský tým s výsledkem 2:0. Nicméně korejský tým se v základní skupině dosti trápil a tak byli FW přesto v sérii se CLG spíše outsiderem.

CLG vs FW

Semifinále se hrálo style „best of 3“, tzn. na tři vítězné zápasy. FW nakonec poměrně přesvědčivě podlehli americkému týmu výsledkem 3:1 pro CLG, když se pouze ve druhém zápase zmohli na dostatečný odpor, který by vedl k vítězství.

Klíčem k vítězství se stal v současné metě dosud poměrně podceňovaný champ: Ryze. Nicméně jeho výborné team fighty a to, že je solidním counterem pro Azira způsobilo to, že ve všech hrách stál na vítězné straně, zatímco Azir na té poražené.

Ze strany supportů jsme se v této sérii dočkali jak předpokládaných picků, Soraka a Aphromoovův v současné chvíli už legendární Bard, ale ze strany CLG jsme se dočkali malého překvapení. Po prohře ve druhém zápase se Aphromoo vytasil se svým „pocket pickem“ v podobě Sony a dvěma excelentními výkony ve třetím a čtvrtém zápase výrazně dopomohl CLG k výhře.

Finále

Ve finále CLG narazí s SKT, kteří si chtějí napravit chuť z loňského MSI, kdy těsně podlehli EDG. V základní části turnaje se sice CLG podařilo favority z Koreje jednou porazit, ale soudě podle druhého semifinále, špatná forma je ta tam a SKT už je opět tím dominantním týmem jako dřív. Navíc se dá očekávat, že si na rozdíl od FW dají velký pozor na Ryze, který Huhimu, midaři CLG, očividně sedne, a buď ho zabanují nebo se spolehnou Fakera a jeho pověstné counter-picky na všechno.

Naopak u CLG bude zajímavé sledovat, jak se postaví k Azirovi. S ním Huhi zatím vůbec nepřesvědčil a podával vesměs podprůměrné výkony, což proti Fakerovi rozhodně stačit nebude. Ani ten sice s císařem ze Shurimy nezáří jako normálně, ale pokud to dojde tak daleko, že CLG budou muset banovat Azira i na modré straně, mohl by to být pro ně velký problém.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: CLG postoupili přes Flash Wolves do finále MSI

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.