CLG postoupili přes Flash Wolves do finále MSI

Tam se potkají s korejským týmem SKT.

MSI

MSI FOTO: Riot Games

Včera se v Šanghaji hrálo první semifinále Mid-Season Invitational mezi SKT a RNG, v dnešních ranních hodinách jsme pak mohli shlédnout série z druhé strany pavouka, souboj mezi americkým týmem Counter Logic Gaming (CLG) a taiwanským Flash Wolves (FW).

Týmy

CLG šli do souboje z druhého místa tabulky, kam se probili díky – na mezinárodní úroveň – nečekaně dobré macro hře a skvělým individuálním výkonům. Chválu si vysloužila hlavně bot linka CLG, ADC Stixxay a support Aphromoo. Obzvláště dlouho podceňovaného Stixxaye, který na začátku sezóny v týmu nahradil odcházejícího veterána Doublelifta, zastihl turnaj v nejlepší formě.

img-responsive

Aphromoo, Stixxay - CLG | foto: Riot Games

FW se na mezinárodním turnaji objevili už poněkolikáté a tým opět podával velice solidní výkony. Naprosto nečekaným výsledkem ale dopadlo jejich měření sil s SKT, ze kterého vyšel taiwanský tým s výsledkem 2:0. Nicméně korejský tým se v základní skupině dosti trápil a tak byli FW přesto v sérii se CLG spíše outsiderem.

CLG vs FW

Semifinále se hrálo style „best of 3“, tzn. na tři vítězné zápasy. FW nakonec poměrně přesvědčivě podlehli americkému týmu výsledkem 3:1 pro CLG, když se pouze ve druhém zápase zmohli na dostatečný odpor, který by vedl k vítězství.

Klíčem k vítězství se stal v současné metě dosud poměrně podceňovaný champ: Ryze. Nicméně jeho výborné team fighty a to, že je solidním counterem pro Azira způsobilo to, že ve všech hrách stál na vítězné straně, zatímco Azir na té poražené.

Ze strany supportů jsme se v této sérii dočkali jak předpokládaných picků, Soraka a Aphromoovův v současné chvíli už legendární Bard, ale ze strany CLG jsme se dočkali malého překvapení. Po prohře ve druhém zápase se Aphromoo vytasil se svým „pocket pickem“ v podobě Sony a dvěma excelentními výkony ve třetím a čtvrtém zápase výrazně dopomohl CLG k výhře.

Finále

Ve finále CLG narazí s SKT, kteří si chtějí napravit chuť z loňského MSI, kdy těsně podlehli EDG. V základní části turnaje se sice CLG podařilo favority z Koreje jednou porazit, ale soudě podle druhého semifinále, špatná forma je ta tam a SKT už je opět tím dominantním týmem jako dřív. Navíc se dá očekávat, že si na rozdíl od FW dají velký pozor na Ryze, který Huhimu, midaři CLG, očividně sedne, a buď ho zabanují nebo se spolehnou Fakera a jeho pověstné counter-picky na všechno.

Naopak u CLG bude zajímavé sledovat, jak se postaví k Azirovi. S ním Huhi zatím vůbec nepřesvědčil a podával vesměs podprůměrné výkony, což proti Fakerovi rozhodně stačit nebude. Ani ten sice s císařem ze Shurimy nezáří jako normálně, ale pokud to dojde tak daleko, že CLG budou muset banovat Azira i na modré straně, mohl by to být pro ně velký problém.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: CLG postoupili přes Flash Wolves do finále MSI

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

20.07.2019 20:43 Když vyšlo najevo, že Netflix připravuje ve spolupráci s Andrzejem Sapkowským seriálovou adaptaci…

Zaklínač 3 nyní vypadá ještě lépe!

18.07.2019 20:46 Je to až k nevíře, ale Zaklínač 3 nedávno oslavil čtyři roky od vydání. Ani tak dlouhá doba a…

Související:

Nejčtenější články

  1. Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.