K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Firaxis oznámili Sid Meier’s Civilization VI, dočkáme se ještě v tomto roce

Do boje o nadvládu světa s několika vylepšeními a novým vizuálem.

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI FOTO: Reprofoto YouTube

Pravděpodobně nejznámější a nejúspěšnější 4X strategická série dnešní doby, Sid Meier’s Civilization, dostane ještě v tomto roce nový díl s číslovkou šest na konci. Oznamovací trailer sice nenabízí nic jiného než (nejspíše) budoucí intro ze hry, ale oficiální web odhaluje některé novinky.

Města už nebudou na herní mapě zabírat jenom jedno políčko jako v předchozích dílech, ale budou se rozprostírat přes několik a dále rozrůstat. Výzkum půjde nově popohnat objevováním nových kultur nebo vylepšováním okolního prostředí. Diplomacie by měla být více dynamická, bude rozdíl, když spolu vyjednávají dvě primitivní společnosti a jadernými střelami disponující moderní velmoci. Zůstává omezení na jednu jednotku na jedno políčko, které zametlo s nechvalně známými „stacks of doom“ z předchozích dílů, ale nově bude možné k jednotkám připojovat podpůrné jednotky, například protitanková děla k pěchotě.

Vylepšení se dočká i multiplayer. K dispozici budou nové herní módy, ve kterých budete společně s jinými hráči, nebo proti nim, usilovat o dosažení cíle v široké paletě situací. Zajímavé je, že ty by měly být navržené tak, aby bylo možné je odehrát „na jeden zátah“, což je věc, která vedle extrémně dlouhých multiplayerových bitev táhnoucích se i desítky hodin, citelně chyběla. Jestli Firaxis vyslyšeli komunitu a hra proti hráčům bude podporovat módy jako v Civ IV, bohužel zatím nevíme.

Novým hráčům by proniknutí do hry měl usnadnit nový systém tutoriálů, který se zaměří i na méně viditelné herní mechaniky.

Věc, u které očekávám menší kontroverzi, je nový výtvarný styl, který dává přednost více barevné paletě a až animovanému vzhledu, který připomíná spin-off Civilization Online. Podobnou změnou prošla svého času i série Age of Empires s přechodem mezi Age of Empires III a Age of Empires Online a rozhodně se to neobešlo bez špatné odezvy, tak uvidíme, jak si s tím poradí Firaxis.

img-responsive

Sid Meier's Civilization VI | foto: Firaxis

Překvapivé je rovněž to, že Civilization VI má načrtnuté vydání už na 21. října letošního roku.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Firaxis oznámili Sid Meier’s Civilization VI, dočkáme se ještě v tomto roce

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

3. kolo Velké letní soutěže: Zapoj se do slosování o další skvělé hry!

18.07.2018 20:02 Další den, další kolo naší letní soutěže! Tak se zapoj a získej šanci vyhrát jednu ze čtyř…

Na battle royale od tvůrců S.T.A.L.K.E.R si ještě počkáme

18.07.2018 18:33 Pokud jste se těšili, že si už brzy zahrajete, tak vás musíme zklamat.

Související:

Nejčtenější články

  1. Saudská Arábie reaguje na neštěstí zákazem 47 her

  2. Valve zablokovalo otevírání beden v CS:GO v některých zemích

  3. BioWare přišlo o další výraznou osobnost

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.