Durotan vás zasvětí do pozměněné historie filmového univerza Warcraftu

Knižní prequel k dispozici v češtině už nyní.

Warcraft

Warcraft FOTO: Blizzard Entertainment

Ať už znáte příběh Warcraftu jako své boty, nebo žijete v blažené nevědomosti, pokud se chystáte už za měsíc na dlouho očekávanou adaptaci extrémně populární herní série do kina, snadno se vám může stát, že se ve filmu ztratíte. I před událostmi první hry, které film zachycuje, se toho stalo nemálo a Blizzard v zájmu přehlednosti, smysluplnosti a pochopitelně i nepostradatelného „cool faktoru“ pár věcí notně poupravil.

Durotan je knižní prequel, který přibližuje příběh z orkské strany konfliktu. Jak už napovídá název, hlavním hrdinou je náčelník klanu Frostwolf, který jako jediný odmítl nabídku tajemného Gul’dana a zůstal věrný svým tradicím i tváří v tvář takřka jisté smrti na umírajícím světě Draenor. Přesně tam, kde děj knihy končí, pak přebírá štafetu samotný film, který má premiéru 9. června a můžete na něj zajít i v rámci fanouškovské premiéry.

Durotana napsala Christie Golden, zkušená autorka, která má za sebou už pěknou řádku děl zasazených do univerza Warcraftu točících se povětšinou okolo orků a Hordy. Stejně jako všechny dosud vydané tituly z knihovny Blizzardu, i o vydání Duratana se stará nakladatelství Fantom Print. Před dvěma lety se však Fantom Printu nepodařilo prodloužit s Blizzardem smlouvu, což bylo i předmětem nedávné petice za její obnovení. Prodeje Durotana (jehož licenci kvůli filmu vlastní Titan Books) by ale mohly konečně nachálit misky vah ve prospěch českých čtenářů.

Pokud jste dostali chuť na trochu nenáročného čtení, můžete si knihu na stránkách Fantom Printu objednat za pouhé dvě stovky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Durotan vás zasvětí do pozměněné historie filmového univerza Warcraftu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.