Activision slaví: Destiny překonalo hranici 16 milionů hráčů

Jeden z největších herních hitů loňského roku, FPS akce Destiny z dílny Activision, překonala hranici 16 milionů registrovaných uživatelů. Upozornil na to server Gamespot.com.

Destiny

Destiny FOTO: Bungie

Activision podle serveru dosáhl dvou významných milníků. Zaprvé Destiny překonal hranici 16 milionů registrovaných uživatelů, přičemž před třemi měsíci jich bylo "teprve" 9,5 milionu.

Aktivní hráči podle statistiky stráví ve hře průměrně 3 hodiny denně a podle vývojářů se jedná o "nejúspěšnější start nové herní série v historii". V souvislos se hrou je příhodné zmínit další novinku, a tou je velká expanze, která se do hry chystá závěrem letošního roku. 

Druhé oznámení od vývojářů se týka franšízy Call of Duty. Prodej her z této série už podle Activision firmě vynesl více než 11 miliard dolarů. Uvidíme, o kolik toto číslo navýší letošní Call of Duty, které mají na starosti vývojáři z Treyarch.

Gamespot závěrem přikládá čísla příjmů Activision, která za rok 2013 činila 4,3 miliardy dolarů, za loňský rok už 4,8 miliard. Čistý zisk byl v posledních dvou letech zhruba stejný a pohyboval se kolem jedné miliardy dolarů.

Témata: Destiny | Activision
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Activision slaví: Destiny překonalo hranici 16 milionů hráčů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.