Gameplay video plné zběsilé akce ukazuje, že v Shadow Warrior 2 potečou hektolitry krve

Na výlet do ujeté verze Japonska jen s patřičným arzenálem.

Shadow Warrior 2

Shadow Warrior 2 FOTO: Flying Wild Hog

Shadow Warrior z roku 2013 byl chutným překvapením v jinak stagnujícím FPS žánru. Polští vývojáři z Flying Wild Hog se patřičně inspirovali v původní hře, kterou o 16 let dříve vytvořili tvůrci Duke Nukema 3D Realms, poučili se z chyb, které natropili ve své první hře Hard Reset, a vznikla z toho povedená frenetická akce, která ale po ohlédnutí zůstala trochu ve stínu excelentního Wolfenstein: The New Order. S druhým dílem tak nenechávají nic náhodě.

Silnou stránkou hry by měl být široký repertoár zbraní, zahrnující staré známé jako brokovnice, revolver nebo samopaly, ale také démonické zbraně, kterým chybí jen pár lebek k tomu, aby pohodlně zapadly i do univerza Warhammeru 40 000.

Jednou z nejdůležitějších součástí prvního dílu byl boj zblízka a ani tady Flying Wild Hog nezaháleli. Nově můžete démony všech tvarů porcovat s dvěma meči naráz, nebo s kovovými drápy, nad kterými by slintal snad i Wolverine. S čepelemi v ruce se vám navíc otevře možnost používat různé útoky a blokovat zoufalé (i méně zoufalé) pokusy nepřátel.

Shadow Warrior 2 ale podlehl viru, který v poslední době infikoval většinu herního průmyslu, a tak po vzoru dnešního trendu jde směrem open-worldu. Pohyb po budovách překrásné japonské architektury vám usnadní free-running, který vypadá, jako by z oka vypadl loňskému Dying Light, shodou náhod (?) také hře z polských luhů a hájů.

Zatímco první Shadow Warrior připomínal spíš ujetý akčňák z 80. let, dvojka vystupňovala snad vše až za hranici šílenosti a připomíná spíš Kung Fury. Což rozhodně není špatná věc. Jestli Shadow Warrior 2 naplní svůj potenciál, se dozvíme v průběhu tohoto roku, kdy hra vychází pro PC a PS4.

Témata: Shadow Warrior 2
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Gameplay video plné zběsilé akce ukazuje, že v Shadow Warrior 2 potečou hektolitry krve

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.