Nový update pro Master of Orion přidává další rasy nebo špionáž

O krok blíž k finální verzi.

Master of Orion

Master of Orion FOTO: NGD Studios

Třetí díl proslulé série 4X strategií, podle současného trendu pojmenovaný prostě jen Master of Orion, se pomalu, ale jistě blíží ke konci early access fáze. Poslední patch do hry přináší možnost ekonomického vítězství, špionáž, nezávislé planety a především dvě nové rasy: Darlocky a Silicoidy. Jejich příchodem do hry dali vývojáři z NGD Studios znovu dohromady skvadru z prvního Master of Orion a počet ras se tak vyšplhal na 10 (s Terrany na 11).

Darlockové jsou mistry špionáže, svými schopnostmi mohou narušit průmysl nepřátel, krást technologie nebo kontaminovat stravu. Nově přidaná špionáž je ale dostupná všem rasám, avšak ne na takové úrovni, kterou mají k dispozici Darlockové.

img-responsive

Master of Orion | foto: NGD Studios

Silicoidi jsou zase rasa kamenných kolosů, která vyniká v inženýrství. Jsou schopní vytvořit mocné flotily, z části díky domovské planetě bohaté na všechny druhy minerálů, se kterými si svižně podmaní všechny, kdo podcení jejich schopnosti. Avšak Jejich slabinou je pomalu se rozrůstající populace, která činí kolonizování planet problematickou záležitostí.

Další novinkou v updatu je možnost vyhrát hru přes ekonomickou dominanci. Ale bez toho, abyste si ušpinili, ruce to nejspíš nepůjde. Tady opět přijde na řadu špionáž. Své agenty můžete poslat vykonat sabotáž nebo vyvolat stávku a rozložit tak ekonomiku nepřítele.

Vesmír (zatím) není jen v moci 11 hlavních civilizací, obyvatelé některých planet žijí stranou všech snah o dominanci vesmíru a udržují si svou neutralitu. Ale to neznamená, že je můžete v poklidu ignorovat. Plnění různých misí můžete získat všemožné odměny, a pokud jdete za diplomatickým vítězství, tak hlavně jejich přízeň. Nezávislé planety totiž disponují hlasy v Galaktické radě, které k takovému vítězství potřebujete.

Zároveň přináší patch změny do technologických stromů, integrovaný tutoriál a pochopitelně i kopu bugfixů. Kromě toho NGD vypustili i vývojářský deníček, ve kterém můžete nahlédnout pod pokličku toho, jak se Master of Orion přibližuje ke své finální podobě.

Témata: Master of Orion
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nový update pro Master of Orion přidává další rasy nebo špionáž

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.