Překlad XCOM 2 - Boj proti mimozemským otrokářům je nyní v češtině

Jste fanoušky tahové strategie XCOM? Od včerejšího odpoledne si můžete tuto skvělou tahovou strategii vychutnat v rodném jazyce

XCOM 2

XCOM 2 FOTO: Reprofoto YouTube

Představení XCOM 2

XCOM 2 je tahovou strategií s RPG prvky. Hra probíhá na dvou hlavních místech. První lokací je vaše mobilní základna v podobě vesmírné lodi. Druhým dějištěm našeho příběhu je samotná bojová mapa, která se generuje při jednotlivých misích. Hráč plní roli rebela, který se snaží zvrátit systém. V tomto politickém uspořádání vládnou mimozemšťané a jejich lidští přisluhovači. Detailnější popis naleznete v našem článku, který se XCOM 2 přímo věnuje.

img-responsive

XCOM 2 | foto: 2K Games

Česká lokalizace

Na hře XCOM 2 mnoho lidí upoutá zajímavý větvený příběh. Není proto divu, že i v našem malém českém herním rybníčku se najde dostatek lidi pro vývoj češtiny do tak náročné hry, jakou XCOM 2 je. Na základě tvrdé práce překladatelů programátorů a dalších spolupracovníků se podařilo český překlad vydat. Samozřejmě důležitým prvkem jsou fanoušci, kteří mohli celý projekt podporovat a to jak finančními, tak i jinými prostředky. Kompletní informace o české lokalizaci naleznete zde. Pokud stále váháte, zda je český překlad opravdu vhodný, pomůže vám při rozhodování malá ukázka.

 Komunita 

Již nyní, jeden den od vydání češtiny se na webových stránkách objevuje několik desítek kladných hodnocení nové lokalizace. Je zřejmé, že kolem této skvělé strategie se vytvořila mikrokomunita hráčů, která se viditelně rozšiřuje den ode dne. Kdo ví, co pro nás aktivní příznivci hry chystají? Pokud v některých RPG dokáží fanoušci naprosto předělat hru k obrazu svému, proč by to nešlo u tahových strategií? XCOM 2 žádné velké úpravy nepotřebuje. Vždy se však objeví člověk, který módem nebo lokalizaci zpříjemní hru pro mnoho dalších hráčů. A přesně takový je překlad pro XCOM 2.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Překlad XCOM 2 - Boj proti mimozemským otrokářům je nyní v češtině

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.