Karetní hra The Elder Scrolls: Legends novým videem připomíná, že stále existuje

A zároveň vysvětluje základní mechaniky očividného soupeře Hearthstone.

The Elder Scrolls: Legends

The Elder Scrolls: Legends FOTO: Bethesda Softworks

O karetní hře od Bethesdy čerpající z neuvěřitelně oblíbeného světa The Elder Scrolls jsme poprvé slyšeli na loňské E3, ale od té doby ani ťuk. Až to vypadalo, že The Elder Scrolls: Legends skončilo na vývojářském šrotišti a nikdy nevyjde. Dlouhé mlčení teď Bethesda protrhla novým videem, které krátce uvádí do herních mechanik.

Pokud jste někdy odehráli aspoň pár her v Hearthstone, během několika sekund vám bude jasné, kde se Legends inspiruje. Hrací plocha je rozdělená horizontálně na dvě půlky, na které si hráči vykládají své miniony. S těmi můžete útočit na soupeřovy miniony nebo přímo do přímo do hrdiny protihráče, který má, naprosto nepřekvapivě, 30 životů.

Zároveň je ale plocha přepůlená i vertikálně. Z jedné strany stolu nejde útočit na miniony na druhé straně a některé karty ovlivňují jen jednu ze stran. Ale to hlavní (teoreticky) je, že ke stranám se vážou určité bonusy, které ovlivňují hru v závislosti na tom, kde na stole máte své miniony.

Dalším zásadním rozdílem oproti Hearthstone jsou runy. Kdykoli váš hrdina ztratí pět životů, okamžitě si vytáhnete jednu kartu z balíčku a rovněž ji můžete ihned použít. Bez závislosti na tom, kolik máte magick (many). Vzhledem k tomu, jaké problémy má Hearthstone s prvkem náhody a kolik kritiky si díky tomu vysloužil, tohle může být potenciálně hru zničující věc.

Už od začátku počítá Bethesda s kompletní příběhovou kampaní, kterou doplní versus mód a aréna ve dvou podobách, solo a versus. Vypadá to, že stejně jako v Hearthstone nebudou chybět booster packy, ale o vyměňování karet nepadlo ani slovo, takže sny o TCG (Trading Card Game) můžete nejspíše zavrhnout.

img-responsive

The Elder Scrolls: Legends | foto: Bethesda Softworks

The Elder Scrolls: Legends očividně cílí na stejný okruh hráčů jako Hearthstone, což nepůsobí jako zrovna chytrý nápad. Senzace od Blizzardu není soupeř, který by se vzdal bez boje, to spíše hrozí u jeho protivníka. Datum vydání zatím známé není, nicméně už nyní se můžete přihlásit do bety a už cvičně obětovat kozu bohu náhody, abyste byli vybrání mezi prvními.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Karetní hra The Elder Scrolls: Legends novým videem připomíná, že stále existuje

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.