Deskovka podle Dark Souls vybrala na Kickstarteru peníze během tří minut

Nastavený cíl nyní překonala už víc jak třináctkrát.

Dark Souls: The Board Game

Dark Souls: The Board Game FOTO: Steamforged Games

Toužili jste si někdy užít nesmlouvavost Dark Souls i v deskové podobě? Ať už je odpověď ano, či ne, našel se dostatečný počet fanoušků, kteří na tuto otázku odpověděli zběsilým kývání, aby se tento sen stal skutečností.

Tvůrci ze Steamforged Games se rozhodli spolehnout na crowdfunding. Jako cíl své Kickstarterové kampaně si určili 50 tisíc liber, které se jim podařilo vybrat během pouhých tří minut. V současné chvíli už na ukazateli svítí dokonce 650 tisíc a do konce kampaně přitom stále zbývá ještě 26 dní.

img-responsive

Dark Souls: The Board Game | foto: Steamforged Games

Deskovky na Kickstarteru nejsou možná tak prominentní jako jejich softwaroví bratříčci, ale nemálo z nich se zafinancovat podařilo. Pravděpodobně největší úspěch zaznamenala hra Secret Hitler od tvůrců proslulého Cards Against Humanity, která skončila jen těsně pod 1,5 miliónem dolarů. Dark Souls: The Board Game má ale více než dobře nakročeno, aby dosáhlo na podobné číslo.

Hra samotná by měla být deskovým RPG až pro 4 hráče s více módy obtížnosti. V základní verzi by měla být k dispozici 4 povolání, 6 druhů obyčejných nepřátel, 5 mini-bossů a 3 bossové, Dancer of the Boreal Valley a nechvalně proslulé duo Ornstein a Smough, které v prvním Dark Souls vystavilo stopku mnoha hráčům. Všechny postavy zastupují velice pěknými miniaturami. Pokud vás zajímají bližší detaily o tom, jak se má Dark Souls hrát, můžete obětovat svých sedm minut videu níže.

Steamforged Games už naplánovánovali i rozšíření, z nichž tři jsou v současné chvíli zaplacené: Gaping Dragon, Black Dragon Kalameet a The Guardian Dragon. The Four Kings se stane realitou, pokud se podaří vybrat jeden milión liber. Spousta bossů, nepřátel a povolání byla zároveň součástí jiných, už překonaných, stretch goalů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Deskovka podle Dark Souls vybrala na Kickstarteru peníze během tří minut

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.