Tvůrci Transistoru a Bastion se vrací s překrásným RPG Pyre

Pastva pro oči i uši zaručena.

Pyre

Pyre FOTO: Supergiant Games

Jen málokteré vývojářské studio má na kontě tak úspěšný vstup do zrádných vod herního průmyslu jako Supergiant Games. Před necelými čtyřmi lety ohromili svět s akčním RPG Bastion, které se zapsalo do paměti mnoha hráčů svým překrásným audiovizuálem a dojemným příběhem. Vysoko nastavené laťky se ale vývojáři nezalekli, jejich druhá hra, Transistor, se svému předchůdci přinejmenším vyrovnala.

img-responsive

Pyre | foto: Supergiant Games

Na zahranou notu se Supergiant snaží navázat i podruhé, tentokrát s týmovým RPG Pyre. Tentokrát se zhostíme kontroly nad partou vyvrhelů, které se pokusíme dovést ke svobodě skrz rozsáhlé mystické pláně očistce. Vývojáři slibují atmosférické vyprávění, které bude ovlivňováno našimi rozhodnutími na mapě světa a proplétáno svižnými, akcí nabitými souboji proti jiným skupinám, které touží po očištění jména.

Pyre by se mělo pyšnit i bohatou řádkou rozličných charakterů, které se k nám budou moci přidat, každý s vlastním příběhem a touho po vítězství v prastaré soutěži. Bude pak jen na nás, kdo se vysněného návratu domů dočká, a kdo zůstane ve vyhnanství. Přesně podle očekávání se Pyre pyšní skvělým grafickým kabátkem, který je ale odlišný jak od Bastion, tak od Transistoru. A soudě podle traileru, ani hudba nebude zaostávat.

Datum vydání je prozatím stanoveno až na příští rok, kdy by Pyre mělo zamířit na PC a PS4. Více ze hry uvidíme už za několik dní, kdy se Pyre představí na PAX East.

Témata: Pyre | Supergiant Games
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tvůrci Transistoru a Bastion se vrací s překrásným RPG Pyre

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.