Paul Neurath oznámil pokračování RPG Ultima Underworld

Víte co je starší než Doom a dalo základy hrám jako je Thief, Deus Ex, BioShock, Skyrim nebo Dragon Age? Série Ultima Underworld, která jako jedna z prvních představila 3D pohled z první osoby. Po neuvěřitelných dvou dekádách se chystá její pokračování.

Underworld Ascendant

Underworld Ascendant FOTO: OtherSide Entertainment

Když v roce 1992 vyšlo RPG Ultima Underworld viděné z první osoby a bylo ve 3D grafice tak to spoustě hráčů prostě vyrazilo dech. Bylo to něco naprosto nového a dávalo to hráčům pocit, že jsou opravdu ve hře. Co přinese pokračování s názvem Underworld Ascendant?

img-responsive

Underworld Ascendant | foto: OtherSide Entertainment

 Tvůrci ze studia OtherSide Entertainment slibují úžasné dobrodružství v podzemním světě Stygian Abyss, které vás vtáhne a donutí dělat rozhodnutí, která ovlivní jak vývoj vaší postavy tak celé této říše. Podle Paula Neuratha, zakladatele studia, chtějí dát hráčům hlavně svobodu jak jednotlivé situace a souboje řešit, nikdo vás tedy nebude vodit za ručičku a silou zbraní nebo kouzel nevyřešíte vše. Na výběr budou tři archetypy hrdinů a to bojovník, zloděj nebo mág, pro které si v průběhu hraní můžete vybrat téměř jakýkoliv mix schopností a dovedností. Stejně tolik bude i frakcí, které soupeří o dominanci nad Stygian Abyss, trpaslíci, temní elfové a tajemná rasa "houbáků" Shambler.

img-responsive

Underworld Ascendant | foto: OtherSide Entertainment

 Ve studiu se sešly opravdové legendy herního průmyslu jako je Austin Grossman (Ultima Underworld 2, System Shock, Deus Ex, Dishonored), Warren Spector (Ultima Underworld, System Shock), Robb Waters (BioShock Infinite, BioShock, Thief, System Shock) a mnoho dalších.

Projekt vybírá finance přes Kickstarter a minimální částkou pro úspěch je $600 000 Podstatnější jsou ale další cíle jako je editor nebo možnost hrát v kooperaci s dalším hráčem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Paul Neurath oznámil pokračování RPG Ultima Underworld

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.