Čtvrtý Mass Effect nebude jako Dragon Age

Dragon Age: Inquisition slaví nejúspěšnější start, jakého se doposud vývojářům z BioWare podařilo dosáhnout. Čtvrtý díl úspěšné vesmírné RPG akce Mass Effect se ale vydá poněkud jiným směrem.

Dragon Age: Inquisition

Dragon Age: Inquisition FOTO: BioWare

Dragon Age: Inquisition je první hrou z dílny BioWare postavenou na enginu Frostbite a vydanou na nové konzole. Množí se proto spekulace, jestli se vývojáři vydají podobným směrem i v rámci čtvrtého dílu populární série Mass Effect.

Odpovědi na některé otázky a spekulativní teorie nyní prozradil generální ředitel společnosti BioWare Aaryn Flynn, který uznal za vhodné zasáhnout a vysvětlit budoucí kroky a plány, které má BioWare se čtvrtým Mass Effect.

"Všechny naše hry nyní běží na enginu Frostbite. V jsme se týmu rozhodli v dalším díle Mass Effect některé technologie z DA:I použít. Těšíme se například na budování rozlehlého světa, který ve hře určitě bude," napsal na serveru NeoGAF. Tím ale veškerá podobnost s Dragon Age zřejmě končí.

Podle Flynnova vyjádření by se měl další Mass Effect ještě více opírat o minulost, než tomu bylo v případě DA:I. Jako příklad ukazuje bojové vozidlo Mako známé z prvního dílu."Měli jsme ho v prvním Mass Effect a přineseme ho zpět v mnohem lepší podobě s pocitem, že jsme na něm odvedli mnohem víc práce pro zlepšení hratelnosti celé hry. Nic takového se v Dragon Age nestalo," dodal.

"Jsme velmi hrdí na to, čeho DA:I dosáhl, ale to neznamená, že tím nastavíme šablony pro další hru. Každá hra potřebuje inovace a zlepšení na základě předchozích zkušeností, aby byla dobrá. Nemůžeme prostě jen vzít to, co v jiné hře fungovalo, jen proto, že to fungovalo," svěřil se Flynn.

Nutno podotknout, že světy a hratelnost Dragon Age a Mass Effect byly vždy naprosto odlišné. Obě série se nebály experimentovat ve svých vlastních směrech a doposud se to BioWare v obou případech vyplatilo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Čtvrtý Mass Effect nebude jako Dragon Age

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.