Čtvrtý Mass Effect nebude jako Dragon Age

Dragon Age: Inquisition slaví nejúspěšnější start, jakého se doposud vývojářům z BioWare podařilo dosáhnout. Čtvrtý díl úspěšné vesmírné RPG akce Mass Effect se ale vydá poněkud jiným směrem.

Dragon Age: Inquisition

Dragon Age: Inquisition FOTO: BioWare

Dragon Age: Inquisition je první hrou z dílny BioWare postavenou na enginu Frostbite a vydanou na nové konzole. Množí se proto spekulace, jestli se vývojáři vydají podobným směrem i v rámci čtvrtého dílu populární série Mass Effect.

Odpovědi na některé otázky a spekulativní teorie nyní prozradil generální ředitel společnosti BioWare Aaryn Flynn, který uznal za vhodné zasáhnout a vysvětlit budoucí kroky a plány, které má BioWare se čtvrtým Mass Effect.

"Všechny naše hry nyní běží na enginu Frostbite. V jsme se týmu rozhodli v dalším díle Mass Effect některé technologie z DA:I použít. Těšíme se například na budování rozlehlého světa, který ve hře určitě bude," napsal na serveru NeoGAF. Tím ale veškerá podobnost s Dragon Age zřejmě končí.

Podle Flynnova vyjádření by se měl další Mass Effect ještě více opírat o minulost, než tomu bylo v případě DA:I. Jako příklad ukazuje bojové vozidlo Mako známé z prvního dílu."Měli jsme ho v prvním Mass Effect a přineseme ho zpět v mnohem lepší podobě s pocitem, že jsme na něm odvedli mnohem víc práce pro zlepšení hratelnosti celé hry. Nic takového se v Dragon Age nestalo," dodal.

"Jsme velmi hrdí na to, čeho DA:I dosáhl, ale to neznamená, že tím nastavíme šablony pro další hru. Každá hra potřebuje inovace a zlepšení na základě předchozích zkušeností, aby byla dobrá. Nemůžeme prostě jen vzít to, co v jiné hře fungovalo, jen proto, že to fungovalo," svěřil se Flynn.

Nutno podotknout, že světy a hratelnost Dragon Age a Mass Effect byly vždy naprosto odlišné. Obě série se nebály experimentovat ve svých vlastních směrech a doposud se to BioWare v obou případech vyplatilo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Čtvrtý Mass Effect nebude jako Dragon Age

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

20.07.2019 20:43 Když vyšlo najevo, že Netflix připravuje ve spolupráci s Andrzejem Sapkowským seriálovou adaptaci…

Zaklínač 3 nyní vypadá ještě lépe!

18.07.2019 20:46 Je to až k nevíře, ale Zaklínač 3 nedávno oslavil čtyři roky od vydání. Ani tak dlouhá doba a…

Související:

Nejčtenější články

  1. Zaklínač od Netflixu je hitem internetu

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.