Herní série Warcraft se vrací. Třetí díl vzkřísí StarCraft

Pamatujete na dnes už legendární strategickou sérii Warcraft, kterou Blizzard ve formě RTS uzavřel třetím dílem? Čtvrtý díl je i přes četná přání fanoušku stále v nedohlednu, přesto vývojáři vyslyšeli alespoň jednomu volání.

Warcraft III

Warcraft III FOTO: Blizzard Entertainment

Vývojáři z Blizzardu uvolní na tři tisíce modelů jednotek, postav, zvuků, budov, kouzel a dalšího materiálu z Warcraft III a umožní implementaci do editoru druhého dílu StarCraft. K čemu to všechno?

Předně jde o vynikající podporu silné moderské komunity, která v editoru StarCraft II dělá divy. Restartovala například známý DotA mód ze třetího Warcraftu a vymyslela tisíce map a stovky dalších herních módů. Nyní se celé komunitě otevírají dveře k dalším úpravám.

img-responsive

Warcraft III | foto: Blizzard Entertainment

Podle vyjádření vývojářů na blogu je sám Blizzard zvědavý, co s novými modely hráči a fanoušci vymyslí. S největší pravděpodobností se ale téměř jistě dočkáme fanouškovského remaku třetího dílu Warcraft právě v grafickém enginu Starcraftu, podobně, jako byl před několika lety v novém kabátě představen první díl a datadisk Brood War.

Je ale i docela možné, že se modelů chopí nějaký zarytý fanoušek MMORPG World of Warcraft a do Starcraft enginu převede některé známé výjevy nebo bitvy, kterými příběh herní série Warcraft ve WoW pokračuje. Jsme zvědaví, co herní komunita vymyslí, a o těch nejzajímavějších výtvorech vás budeme informovat.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Herní série Warcraft se vrací. Třetí díl vzkřísí StarCraft

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.