Sony Online Entertainment již nepatří Sony

Zcela nečekanou zprávu přinesl před několika minutami server pcgamer.com. Vývojářské studio a zároveň i vydavatelství Sony Online Entertainment (SOE) již nadále nevlastní Sony, ale investiční společnost Columbus Nova. Společně s oznámením, se SOE přejmenovalo na Daybreak Game Company.

Everquest Next, nadcházející MMO Daybreak Game Company

Everquest Next, nadcházející MMO Daybreak Game Company FOTO: Daybreak Game Company

„Dnes vám s potěšením oznamujeme, že jsme přesedlali pod investiční společnost Columbus Nova, která je velmi dobře známa pro své úspěchy na poli technologií, médií a zábavy,“ napsali teď již Daybreak Game Company v prohlášení.

To znamená, že se z bývalého SOE stává nezávislé studio. Ihned hráče ujistili, že i nadále se budou soustředit na vývoj výjimečných online her a nyní budou moct vyvíjet i na jiné platformy než jen PC a Playstation.

Všechny stávající hry, které Daybreak Game Company provozuje, budou i nadále fungovat normálně. Dokonce se prý můžeme těšit na různé novinky, protože do studia poteče více peněz.

Cena, za kterou Columbus Nova odkoupila studio, nebyla zveřejněna, ale nic levného to nebylo, jak uvedl pcgamer.com.

Sony Online Entertainment je zodpovědné za hity jako EverQuest, Star Wars Galaxies nebo Planetside. V poslední době vyvíjí pokračování EverQuestu s podtitulem Next a zombie simulátor přežití H1Z1.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sony Online Entertainment již nepatří Sony

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.