Vstaňte z mrtvých! Goetia vás provede branou onoho světa

Svět je překvapivě děsivé místo, díváte-li se z perspektivy ducha.

Goetia

Goetia FOTO: playgoetia.com

Goetia je nová point & click adventura plná záhad a tajemství. Hra vás zavede do doby druhé světové války, kdy se v malé anglické vesničce vtělíte do role ducha mladé dívky.

Slečna se jmenuje Abigail. Pokud jste již hráli akční adventuru Don't Starve, můžete si povšimnout velice pozoruhodné shody jmen mezi hlavní hrdinkou z Goetia a mrtvou sestrou jedné z postav v Don't Starve, která se navrací do našeho světa jako duch. Zda-li to byl záměr vývojářů, či jde o shodu náhod, je ve hvězdách. Jedno je ale jasné, jak zaslechnete v herním světě jméno Abigail, buďte na pozoru, toto jméno evidentně nosí smůlu.

Aby toho neměla chudinka Abigail málo, nese si příjmení Blackwood. "Jméno panství a rodiny, která na něm žije. Zkažený rod, jehož poslední členové zasvětili životy okultismu a fanatickým experimentům." varuje nás popisek ve službě Steam. Samotné jméno hry pak referuje k okultistické praktice vyvolávání andělů a démonů, což zní jako skvělý námět na děsivou adventuru ne?

Podle všeho se jakožto duch dostanete na panství, které je jako zázrakem prázdné a bude na vás, abyste celou záhadu vyřešili. K tomu vám bude sloužit přes 100 místností a oblastí, které během hry můžete objevit. Hra je dostupná prostřednictvím obchodu Steam za 14.99€.

Témata: Goetia
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vstaňte z mrtvých! Goetia vás provede branou onoho světa

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.