Tvůrci legendy Super Mario chtějí vzdělávat děti v kódování

Hry mají nekonečný potenciál a Nintedo to chce dokázat pomocí Maria.

Super Mario Maker

Super Mario Maker FOTO: Nintendo

Děti v USA měly jedinečnou příležitost přiblížit se programování a designování her. Nintendo totiž ve spolupráci s Veřejnou knihovnou v San Francisku uspořádalo událost, kam byli sezváni žáci základních škol, za účelem odhalení magického světa vyvíjení počítačových her.

Myslíte, že programování kódů je na žáčky základních škol trochu moc silná káva? Asi ano, ale i na to Nintendo myslelo. Skuteční vývojáři dětem presentovali editační mód Super Mario Maker, ve kterém lze relativně lehce upravovat prostředí hry a hrát si tak na malého designéra. Pro ty starší bylo připraveno i základní programování a nic tak dětem nebránilo v tom, vytvořit si vlastní sadu úrovní Maria a sami nebo s přáteli si ji pak zahrát.

"Jsme si vědomi, že kódování her je věc, která vyžaduje zvládnutí velkého množství teorie programování, ale Super Mario očividně není hra, která by si kdovíjak zakládala na složitém kódování, nýbrž na herním designu. Začínáme si všímat, že právě tyto dva obory mají hodně společného a mnoho lidí co zvládá kódování, vytváří skvělé hry." řekl na události mluvčí Nintenda Kit Ellis.

Podobných událostí by mohlo přibývat, což hraje do karet nám herním fandům. Čím více mladých lidí se v budoucnu bude ubírat směrem vývoje počítačových her, tím větší zábava a hlavně mnohem větší výběr her bude zákonitě následovat v těsném závěsu.

 

 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tvůrci legendy Super Mario chtějí vzdělávat děti v kódování

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.