Nový patch na Dying Light blokuje používání módů

Herní komunita je neúprosná a jelikož Dying Light při vydání doprovázela řada problémů, mnoho z nich hráči obešli vytvořením módů. S tím je ale nyní konec.

Dying Light

Dying Light FOTO: Warner Bros

Patch 1.2.1, který do hry přišel před pár dny, sice řeší některé základní problémy, například špatnou kompatibilitu s AMD procesory, zároveň ale nastavuje pevné hranice pro módování a "blokuje cheatování skrze změny herních souborů", čímž prakticky vyřazuje používání módů.

V praxi to znamená, že si nyní hráči do hry už nestáhnou například modifikaci pro odstranění zrnitého filmového obrazu. Zajímavé je, že mód byl odstraněn protipirátskou ochranou z dílny Electronic Software Association skrze zákon o americkém autorském právu Digital Millennium Copyright Act (DCMA).

Proč se k tomuto kroku Warner Bros a Techland odhodlaly je zatím nejasné, neboť právě Techland byl znám svou náklonností k módování, například v zombie akci Dead Island.

Témata: Dying Light
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nový patch na Dying Light blokuje používání módů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.