K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Black Desert Online slaví obrovský úspěch

Daum Games oznámili, že se po prvním měsíci prodalo 400 000 kopií této MMORPG hry na Evropském a Severoamerickém trhu. Mimo to, se může také pochlubit číslem okolo 100 000 hráčů soubežně online.

Black Desert Online

Black Desert Online FOTO: Pearl Abyss

Od Black Desert Online se očekává, že se stane jednou z nejúspěšnějších korejských her na západě, protože už v jejích začátcích má mimořádně velkou hráčskou základnu.

Minulý týden uvedl zástupce Daum games, Min Kim, v rozhovoru v Soulu že: "S ohledem na rostoucí trend, očekávám, že hra za letošní rok přesáhne jeden milion prodaných kopií. Co je působivé, je, že tato čísla jsou mnohem vyšší než na domácím trhu." Kromě toho, Black Desert Online cash shop také prosperuje velmi dobře. "Buy-to-play hra má obvykle mnohem nižší míru konverze pro placené ingame předměty, než je tomu u free-to-play her" vysvětluje Kim

Daum Games připisují úspěch obchodnímu modelu pro západní publikum, narozdíl od free-to-play modelu používaném v Koreji, kde je sice hra zdarma, ale obsah je z velké části podmíněn zakoupením. Po zakoupení hry mají hráči přístup k veškerému obsahu a nové updaty jsou zdarma hned po tom, co jsou dostupné.

 

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Black Desert Online slaví obrovský úspěch

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

4. kolo Velké letní soutěže: Vyhrajte legendární české RPG a tři náhodné…

19.07.2018 19:43 Zasoutěžte si s námi o další várku her!

Je budoucnost Falloutu ve studiích třetích stran?

19.07.2018 19:00 Budou další hry ze série Fallout výhradně prací studií třetích stran?

Související:

Nejčtenější články

  1. Valve zablokovalo otevírání beden v CS:GO v některých zemích

  2. 2. kolo Velké letní soutěže: Ve hře je plno zajímavých her!

  3. BioWare přišlo o další výraznou osobnost

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.