Enter the Gungeon vás pošle za hledáním zbraně schopné zabít minulost

Brány ráje fanoušků zbraní se otevírají už dnes.

Enter the Gungeon

Enter the Gungeon FOTO: Dodge Roll

Jak by vypadala hra, ve kterém budete kulkami bojovat proti… kulkám? Tuhle značně netradiční otázku před sebe postavili vývojáři ze studia Dodge Roll a vyšlo z toho Enter the Dungeon. Hra, ve které je vaším úkolem získat zbraň, která dokáže seznámit se smrtkou samotný čas. Je snad třeba dodávat něco víc?

Enter the Gungeon jde ve stopách dungeon crawlerů a rouge-like, které vás po smrti nemilosrdně vyplivnou zase pěkně na začátku hry. Je tu ale jedna zvláštnost. Celý, náhodně generovaný, dungeon je postavený z kulek, granátů a zbraní a obývají ho, jak jinak, zase kulky, granáty a všemožné zbraně.

Kromě toho se Enter the Gungeon inspiruje i u jiného, k tématice hry nesmírně sedícího, žánru: bullet hell. Obrazovky plné smrtících projektilů nejsou výjimkou, spíš pravidlem a tak se budete muset dost ohánět, aby vaše životy během pár sekund nepadly na nulu. O ty ale budou usilovat nejen členové Cult of the Gundead, kteří ukrývají a uctívají onu už zmíněnou zbraň, ale samozřejmě i různé pasti.

Do „gundeonu“ se podíváme v kůži jednoho z několika hrdinů, které k tomu dohnala vlastní touha změnit vlastní minulost. Svého cíle ale pochopitelně nebudou moci dosáhnout bez patřičného arzenálu, který by měl být, nepřekvapivě, extrémně pestrý. Pušky, kulomety, raketomety, laserové zbraně, kanóny, a… ryby, včely, sněžná děla nebo pěnové šipky. Úplná cukrárna.

img-responsive

Enter the Gungeon | foto: Dodge Roll

Enter the Gungeon vychází už dnes na PC a PS4. Cena je poměrně při zemi, zastřílet si můžete za necelých 15 euro.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Enter the Gungeon vás pošle za hledáním zbraně schopné zabít minulost

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.