Ivan "Dev1" Lazarov - značka DEV1S a budoucnosti komentování

Na narozeninách televize Prima Cool jsme potkali Dev1ho. Proč tedy nepředstavit tuto legendu Counter Strike trochu blíže?

Devi

Devi FOTO: PLAYzone

Představení

Ivan "Dev1" Lazarov začínal v herním světě jako hráč Counter Strike 1,6. V této klasické hře se stal doslova legendou. V dnešní době je známý především jako komentátor největších událostí v Counter Strike: Global Offensive. Obrovským úspěch představuje i nová značka DEV1S, kterou Dev1 proslavil kvůli speciálním brýlím pro uživatele PC. Tato témata jsou stěžejním článkem Dev1ho činnosti

Komentování

Jak bylo řečeno v úvodu, Dev1 je v tuto chvíli známý především jako komentátor Counter Strike: Global Offensive. To je také jeden z důvodu, proč jsme jej mohli na narozeninách Prima Cool potkat. Dev1 se chystá navázat spolupráci s televizí Prima. Bude komentovat první progamingovou událost v České republice, která bude vysílána v televizi. Jedná se o Dreamhack ve švédském městě Malmö. Jeho spolukomentátorem bude známý streamer Deethane. Rozhodně se máme na co těšit. Doufejme, že tato událost bude znamenat posílení pozice esportu v České republice a s ním spojenou podporu sdělovacích prostředků. Krátkou ukázku z komentování dvojice Dev1 Deethane můžeme zhlédnout ve videu níže.

Značka DEV1S

Druhým velkým tématem je značka DEV1S. Dev1ho základní myšlenka při uvedení vlastního produktu byla uvést na trh herní brýle pro hráče, které budou dostupné širšímu spektru veřejnosti. Zájem byl obrovský. Sám jsem chtěl brýle objednat, ale v tu chvíli byly vyprodány. Dev1ho tento úspěch  nastartoval k dalšímu rozvoji.

Do léta bude k dispozici několik druhů oblečení pro hráče. Sortiment rozšíří také progamingové podložky. Do konce roku je však Dev1ho plán mnohem ambicióznější. Chce uvést na trh židle pro hráče a uživatele PC za dostupné ceny. V tuto chvíli nám detailní informace neprozradil, nicméně se rozhodně máme na co těšit. 

img-responsive

Dev1 zkoušející nové Intel Extreme Masters sestavy | foto: Radek Vebr

Brýle DEV1S

Nabídka brýlí byla od začátku rozdělena do dvou produktů. První skupina s názvem "Gamer" se zaměřuje na progamingovou scénu. Tyto brýle jsou určeny pro profesionální hraní - hráče hodně vysoké úrovně. Zejména je využijí hráči FPS her (například Counter Strike, Call of Duty). Druhou část nabídky s podtitulem "User" ocení zejména běžní uživatele. Brýle User jsou vhodné i pro kancelářskou práci nebo rekreační hrání prakticky všech počítačových her. 

Skla zmiňovaných brýlí jsou lehce nažloutlá. Existuje však skupina zákazníků, kteří potřebují drobně odlišnou nabídku. Proto byla vytvořena třetí sada s názvem "Designer". Jak už název napovídá, Designer má čirá skla a je určen zejména pro projektanty, architekty a další povolání, kde jsou bezbarvá skla prakticky nezbytná. 

V neposlední řadě jsou nabízený brýle pro uživatele, kteří již vlastní dioptrické brýle využívají. Tato podkategorie nese název Diopter a je dostupná pro verze User i Gamer. Kompletní nabídku brýli i některých připravovaných novinek naleznete přímo na stránce DEV1S 

Závěrem

Dev1 opakovaně zdůrazňuje velké poděkování svým fanouškům. A to jak na streamu tak při komentování. Věříme, že Dev1ho komentování Dreamhack turnaje v Malmö bude začátkem progamingového boomu v České republice. 

Témata: Devi
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ivan "Dev1" Lazarov - značka DEV1S a budoucnosti komentování

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.